Lithium-sírové baterie - konečně slibná technologie pro elektromobily?

Jan Horčík - 28 Březen 2008

Lithium-sírové baterie

Z organizace SEVEn, střediska pro efektivní využívání energie, jsme dostali zajímavý tip na nový typ baterií. Jedná se o lithium-sírové baterie, které proti klasickým nabízejí výrazně vyšší kapacitu při nižší hmotnosti. Jednou ze společností, která se zabývá jejich vývoje je například Sion Power. Podle oficiálních stránek, kde lze najít také podrobnější technické specifikace (update 3.6.2010: stránky jsou nefunkční), jsou tyto vhodné mimo jiné také do a . Teoretický dojezd takto vybavených vozů by pak mohl být kolem 350 km či více. Vedle technologií společností či se tak jedná o další slibný krok k elektromobilové budoucnosti.

sionpower, tip: Ing. Tomáš Voříšek
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

O to né, 123Systems jsou sice trochu dražší baterie oproti olověným, ale není jich třeba tolik a jsou lehčí. Takže se 1) ušetří místo, 2) hmotnost, tedy i spotřeba

Další, ale málo zmiňovaný faktor u baterií je jejich životnost a nabíječe. Typ nabíječe dosti značně ovlivňujě životnost baterií. A pokud baterie stojí třeba 400 000Kč, vyplatí se o ně starat. Ale většinou se i vyplatí s nima jezdit.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Právě že jde o to vyvinout technologii, jejíž snadná masová (opravdu masová, tj. nikoliv tisíce nebo desetitisíce kusů) výroba by srazila cenu co nejníže :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ono se porad vyviji a vyvyji ale myslim si ze cenove se nedostaneme nikdy nizko...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol