Lexus CT 200h - známe ceny

Jan Horčík - 10 Prosinec 2010

Importér značky zveřejnil kompletní ceník svého nového modelu . Jedná se o pětidveřový s plně , který se stává novou vstupní branou ke značce Lexus.   
hybridy Lexus CT 200h

Poprvé přináší do třídy prémiových kompaktních vozů harmonii kvality, kultivovanosti a špičkových technologií, která je pro značku Lexus charakteristická. Očekává se, že nový model si získá sympatie zejména mladší generace zákazníků.

Dostupnější než dieselová konkurence

Lexus CT 200h přichází na trh s velmi konkurenceschopnou cenovou politikou. Cena základního modelu činí 699 000 Kč a je tak v porovnání s  konkurencí se srovnatelným výkonem, spotřebou a manuální převodovkou na téměř stejné úrovni.

Ovšem pouze do chvíle, než základní výbavu konkurenčních vozů doplníme o prvky, které standardně nabízí model CT 200h.

Lexus CT 200h Audi A3 Sportback 2.0 TDI MT (AT) BMW 118d 5dveř. MT (AT)
Výkon (kW) 100 103 105
Spotřeba komb. (l/100 km) 3,8 5,6 5,3
Emise komb. (g/km) 87 151 140
Cena základního modelu (Kč vč. DPH) 699 000 742 800 757 042

Pozn.: porovnáváme modely s automatickou převodovkou
Zdroj: internetové stránky výrobců k 29.11.2010

Ten obsahuje navíc například automatickou dvouzónovou klimatizaci, rádio s 6 reproduktory a konektivitou , USB, Bluetooth, hlasové ovládání, nebo multifunkční volant, za což u konkurence zákazník běžně připlácí.

Automatická převodovka bez příplatku

Lexus CT 200h je navíc vybaven velmi komfortní a hladkou bezestupňovou automatickou převodovkou, a to zcela bez příplatku. Zavádí tak do tohoto segmentu další důležitý prvek komfortní výbavy jako standard.

hybridy Lexus CT 200h

Elektronicky řízená automatická převodovka CVT umožňuje hladkou akceleraci bez jakýchkoliv rázů a přerušení toku výkonu a zároveň nezvyšuje spotřebu paliva. Konkurence u svých vozů s dieselovým motorem nabízí automatickou převodovku (s klasickou koncepcí) za příplatek více než 50 000 Kč.

Objednání Lexus CT 200h

Od 30.11.2010 si zájemci, kteří chtějí patřit mezi první vlastníky tohoto vozu, mohou Lexus CT 200h objednat u autorizovaných prodejních partnerů Lexus. První vozy dorazí do na přelomu února a března 2011.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

\včera jsem měl možnost se v tomto autě projet. Nádhera jedním slovem. Jinak to nejde popsat. Jen kdyby tu mohly fungovat odpočty DPH apod, jako jinak ve světě.

Obrázek uživatele Jan Horčík

K podobnému závěru jsme dospěli před několika měsíci v testu Lexusu CT 200h.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lexus CT 200h je krásný a velice úsporný vůz, u kterého bych s jeho koupí neváhal ani chviličku!!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

v clanku je jedna chyba, eCVT spotrebu oproti klasickej prevodovke zvysuje, cast vykonu (polovica) tecie elektrickou cestou ktora ma ucinnost len 70% cize vacsie straty, ine ja samozrejme porovnanie s prevodovkami s hyrdodynamickym menicom, ale pri DSG je to jasne


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil