LED světlomety zvýší dojezd elektromobilu až o 10 km

Jan Horčík - 26 Leden 2011

a se pomalu stávají standardem v domácnostech. Zároveň jsou ale čím dál tím oblíbenější také v . V či mohou prodloužit dojezd až o 10 km.   
Audi LED světla

V tiskové zprávě to uvedla německá společnost , známý výrobce svítidel a . "Stejně jako náhrada 75W žárovky za 18W kopaktní fluorescentní zářivku významně snižuje národní spotřebu energie v domácnostech, mohou LED světla snížit spotřebu v automobilech, obzvlášť pokud jsou alternátory a generátory uspůsobeny pro vyšší efektivitu," komentoval situaci David Hulick z OSRAMu.

Výhody LED světel jsou tedy nejlépe viditelné právě v elektromobilech. Tam mohou zvýšit dojezd údajně až o 9,5 km. Hulick předpokládá, že v současné hodně za co nejvyšší efektivitou, která souvisí se zmenšováním motorů, snižování hmotnost a celkové spotřeby, budou LED světla jedním z dalších klíčových kroků.

Nakonec přidal názorný příklad: běžné halogenové žárovky do auta mají výkon 240 W, zatímco OSRAM JOULED LED světla pouze 56 W. Problémem však i nadále zůstává výrazně vyšší cena.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jasně že to platípro všechny,ale jinak je to blábol

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To platí aj pre spalováky - motor tiež musí roztáčať alternátor...


10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol