Italskou Lombardii čeká elektrifikace od Renault-Nissan

Jan Horčík - 22 Březen 2010

Renault-Nissan a komunální společnost A2A uzavřeli dohodu o rozvoji elektrické mobility v italské Lombardii. Pilotní projekt nazvaný "E-Moving", první v celé Itálii, začne v červnu 2010 ve městech Milán a Brescia. pokračování…

elektromobily - Renault-Nissan Lombardie

Cílem testu, který poběží rok a bude první svého druhu v celé Itálii, je otestovat komponenty pro elektrické auto, které chtějí Renault-Nissan a A2A společně vyvinout. Zaměří se především na dobíjecí infrastrukturu, související komerční procesy (prodej a pronájem elektromobilů), interakci sítě dobíjecích stanic a elektromobilů, management baterií a údržbu elektrických aut.

Součástí projektu je vybudování 270 dobíjecích stanic v obou městech a vypuštění 60 elektromobilů do ulic. Půjde o modely Kangoo Express Z.E., lehké nákladní auto pro podnikatele, a Renault Fluence Z.E., rodinný sedan. Během pilotní fáze testu budou obě auta k dispozici za měsíční pronájem podobný dieselovému autu.

Itálie sice v oblasti elektromobilů dosud příliš nevynikala, nicméně má jiné přednosti: místní energetická společnost Enel SpA zde provozuje chytrou rozvodnou síť, tzv. smart grid, pro 27 milionů svých zákazníků. Chytré elektroměry umožňují inteligentní obousměrnou komunikaci, pokročilé měření spotřeby energie a další funkce.

Zpět na HybridPřidat komentář

10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?