Indie chce vlastní vodíková auta

Jan Horčík - 12 Červen 2007

Automobil Tata Motors

Vodík patří v současné době mezi jedny z nejdiskutovanějších typů alternativních pohonů. Zatím nejsou zcela jasné jeho přínosy pro životní prostředí, protože produkce vodíku je sama o sobě nákladná a zatěžujucí. Přesto indická vláda ohlásila, že do roku 2020 chce v zemi vybudovat rozsáhlou vodíkovou infrastrukturu.
"Národní vodíkový plán" připravuje Národní vodíková energetická komise v čele s Ratanem Tatou, který je zároveň ředitelem Tata Group, největší indické automobilky. Podle tohoto plánu bude vodík jako palivo využívat až jeden milion indických dopravních prostředků. Až 75% z nich může být dvou- či trojkolek. Zároveň by měly být do roku 2020 vybudovány elektrárny, které budou vodík produkovat.
Problémů souvisejících s vodíkem si ale je vědom i Ratan Tata. "Energie z vodíku může být nějakou dobu nevýhodná, protože existují výrané překážky v její výrobě, skladování a přenosu. Jsem si ale jistý, že i kdybychom toho my sami nedosáhli, naše budoucí generace budou mít čisté palivo," řekl Tata.
zdroj: autobloggreen

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?