Honda FCX Clarity v seriové výrobě

Petr Soukup - 17 Červen 2008

První vodíková Honda FCX Clarity míří ke svému majiteli a další na sebe nenechají dlouho čekat. V japonském Tochigi totiž odstartovali výrobu těchto vozů určených primárně pro americký trh.

Honda FCX Clarity

Pojem seriová výroba je však zavádějící. Roční produkce by měla činit něco kolem 70 kusů, což zdaleka nepokryje poptávku. Další ne zcela pozitivní informací je skutečnost, že se Honda FCX Clarity nedá koupit, ale pouze pronajmout za 600 dolarů měsíčne, což zahrnuje i pojištění a servis. Pravda, že při dnešním kurzu dolaru by si mohl dovolit uvedenou částku platit nejeden našinec, musel by však přesídlit do USA nebo Japonska, kde bude FCX Clarity k mání.
Na druhou stranu, nová Honda FCX Clarity s dojezdem téměř 500 km je další ukázkou, že alternativy jsou skutečně použitelné. A za to si zaslouží obdiv.

zdroj: Honda
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

za 600USD mesicne? sem s tim! :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil