Honda bude v Japonsku nabízet pouze hybridní Civic

Jan Horčík - 20 Červenec 2010

by měla podle některých spekulací dnes oznámit plány na vývoj a . Prozatím se nic neobjevilo, ale přesto tu máme zajímavé nové informace. Doma v totiž bude v budoucnu nabízet už jen verzi oblíbeného .   
Honda - 2010 - Honda Civic Sedan

Zároveň zastaví vývoj některých následovnických modelů pro své známé řady. Cílem těchto kroků je konsolidovat domácí nabídku a především získat nové zdroje na vývoj úsporných automobilů. Jako jsou právě čistě nebo plug-in hybridy.

Zejména v konkurenci totiž Honda výrazně zaostává. A to i přesto, že už má na trhu druhou generaci hybridního auta . To se však celosvětově prodává výrazně hůř než , ačkoliv je levnější. Na podzim 2011 chystá Honda nový model Civicu, který ovšem v Japonsku nabídne pouze jako hybrid.

Civic má za sebou přitom více než 35 let dlouhou historii a pomohl Hondě na globální výsluní. Dnes se už ale v Japonsku prodává méně než 100 kusů měsíčně. Zákazníci mají větší zájem o šetrná auta - malá auta do města, hybridy a další úsporné vozy. Honda proto zároveň obnoví stavbu továrny v Yorii v prefektuře Saitama.

GreenCarAdvisor
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily