Honda bude prodávat Civic na CNG v celých USA

Jan Horčík - 13 Leden 2011

Auta na plyn zatím nemají ve Spojených státech příliš na růžích ustláno. Jenže USA vykročily směrem ke snižování závislosti na dovozu ropy a navíc patří mezi země s nejvyšší těžbou zemního plynu. Výsledek? Honda začne prodávat svou Civic GX v celých USA už od příštího roku.   
auta na plyn Honda Civic GX

Pochybujeme, že v tom zůstane sama. Už před pár měsíci šéf Fiatu Sergio Marchionne prohlásil, že díky koupi části Chrysleru se mu v oblasti otevírají v USA zcela nové možnosti.

dnes patří k předním evropským automobilkám se širokým záběrem v oblasti aut na stlačený zemní plyn.

Zásadním problémem je nicméně v USA infrastruktura pro . Tj. především plynové .

Fiat a si vytyčili za cíl být do roku 2014 schopni společně vyrobit 6 milionů automobilů ročně. To je podle Marchionneho kritický práh, který z nich udělá v oblasti automobilového průmyslu důležité globální hráče.

Fiat se navíc poohlíží i po dalších velmi zajímavých trzích jako je Brazílie nebo obecně Jižní Amerika. sice prozatím nahrazuje benzin ethanolem, tedy , které se v Evropě prosazuje jen těžko. Ale CNG tam není neznámou a má velký potenciál.

Zpět k Hondě a jejímu modelu . Ten bude založen na novém modelu Honda Civic určeném pro rok 2012, který se objeví už letos.

Až dosud byla Honda Civic GX s pohonem na zemní plyn prodávána pouze omezeně ve státech Kalifornie, New York, Utah a Oklahoma. Její cena nicméně byla o 4500 dolarů vyšší proti benzinové, a tomu odpovídala i poptávka. V roce 2009 se prodalo 2000 kusů.

Není bez zajímavosti, že Civic GX je jediné původní osobní auto na plyn vyráběné přímo ve Spojených státech.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?