Honda bude prodávat Civic na CNG v celých USA

Jan Horčík - 13 Leden 2011

Auta na plyn zatím nemají ve Spojených státech příliš na růžích ustláno. Jenže USA vykročily směrem ke snižování závislosti na dovozu ropy a navíc patří mezi země s nejvyšší těžbou zemního plynu. Výsledek? Honda začne prodávat svou Civic GX v celých USA už od příštího roku.   
auta na plyn Honda Civic GX

Pochybujeme, že v tom zůstane sama. Už před pár měsíci šéf Fiatu Sergio Marchionne prohlásil, že díky koupi části Chrysleru se mu v oblasti otevírají v USA zcela nové možnosti.

dnes patří k předním evropským automobilkám se širokým záběrem v oblasti aut na stlačený zemní plyn.

Zásadním problémem je nicméně v USA infrastruktura pro . Tj. především plynové .

Fiat a si vytyčili za cíl být do roku 2014 schopni společně vyrobit 6 milionů automobilů ročně. To je podle Marchionneho kritický práh, který z nich udělá v oblasti automobilového průmyslu důležité globální hráče.

Fiat se navíc poohlíží i po dalších velmi zajímavých trzích jako je Brazílie nebo obecně Jižní Amerika. sice prozatím nahrazuje benzin ethanolem, tedy , které se v Evropě prosazuje jen těžko. Ale CNG tam není neznámou a má velký potenciál.

Zpět k Hondě a jejímu modelu . Ten bude založen na novém modelu Honda Civic určeném pro rok 2012, který se objeví už letos.

Až dosud byla Honda Civic GX s pohonem na zemní plyn prodávána pouze omezeně ve státech Kalifornie, New York, Utah a Oklahoma. Její cena nicméně byla o 4500 dolarů vyšší proti benzinové, a tomu odpovídala i poptávka. V roce 2009 se prodalo 2000 kusů.

Není bez zajímavosti, že Civic GX je jediné původní osobní auto na plyn vyráběné přímo ve Spojených státech.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?