GM investuje do bezdrátového nabíjení

Ivo Hradil - 10 Leden 2011

Společnost oznámila, že bude skrze svůj kapitálový úsek GM Ventures investovat 5 mil. dolarů do vývoje systému bezdrátového nabíjení malých osobních elektronických přístrojů. Ty budou napájeny prostřednictvím speciální technologie zabudované přímo uvnitř auta.  
hybridní auta General Motors Chevrolet Volt Powermat

Americký automobilový gigant podepsal dohodu o spolupráci s firmou . Ta se zaměřuje na vývoj a výzkum a její hlavní činností je poskytování bezdrátových nabíjecích systémů pro chytré , MP3 přehrávače a herní zařízení.

Úkolem firmy bude přizpůsobení jejích stávajících technologií a následná integrace do automobilů GM. Generální ředitel firmy Powermat Ran Poliakine řekl: „General Motors je pro nás velmi zajímavým partnerem, a to nejen díky zaměření na automobilový průmysl.“

Přechod k je součástí širšího úsilí automobilky GM vybudovat si reputaci technologického lídra ve vývoji .

„Představte si podložku či polici, na kterou položíte svůj , nebo jiný přístroj a ten se začne automaticky nabíjet při jízdě do práce nebo cestou na dovolenou,“ uvedl Micky Bly, vedoucí programu pro rozvoj a hybridů.

„Počáteční testování této technologie nezjistilo žádné významné problémy při jejich aplikaci a bude prvním automobilem, který bude tímto systémem vybaven. Automobilka zatím nerozhodla o dalším pořadí, ale máme v úmyslu takto postupně vybavit všechna naše auta,“ dodal Bly.

s tímto zařízením mají být v prodeji patrně od poloviny roku .

Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?