General Motors instaluje dobíjecí stanice v domovském Michiganu

Jan Horčík - 14 Říjen 2010

Uvedení modelu je za rohem, a tak automobilka instaluje dobíjecí stojany kde může. V okolí svého sídla v , stát , už jich má kolem stovky. Během následujících let jich v celém Michiganu vybuduje dalších 5200.   
Chevrolet Volt

budou vybudovány na parkovacích místech na pracovištích a u některých domácností. Do konce roku bude mít automobilka hotových 350 dobíjecích stanic pro své zaměstnance. Navíc bude dobíječky instalovat také více než 1500 dealerů značky napříč celými .

Mnoho těchto dobíjecích stanic bude využívat , a to především ze slunce. V Detroitu získává celkem desítka stanic energii ze od společnosti SunLogics.

Mimochodem, právě Michigan se stal jedním z devíti regionů vybraných americkým , který má vést v oblasti elektrifikace osobní dopravy. Díky programu financovanému ministerstvem získá 4400 tamních domácností zdarma dobíjecí stanice od firem a .

General Motors - Chevrolet Volt - dobíjecí stanice Voltec

General Motors nabízejí i pro běžné zákazníky speciální dobíjecí stanici . Její pořízení stojí 490 dolarů, nicméně instalace vyjde na dalších cca 1500 dolarů.

Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?