GE a Nissan společně o chytré dobíjecí infrastruktuře

Jan Horčík - 05 Květen 2010

Nissan finišuje uvedení elektromobilu Nissan Leaf na trh, a tak se čím dál tím víc stará také o to, aby bylo elektrická auta kde dobíjet. Ve výzkumném projektu s GE se bude zabývat právě dobíjecí infrastrukturou. Nissan elektromobily General Electric - Leaf

Nissan a GE uzavřeli "memorandum o porozumění", které spojuje know-how lídra v oblasti energetiky, tedy GE, a jedné z mála automobilek, které v brzké době uvedou na trh vlastní elektromobil.

Cílem je především zajistit, aby tzv. "inteligentní sítě" a nově vybudované domy a jiné budovy byly připravené na nástup elektromobilů. Tj. aby jejich chytrá rozvodná síť dokázala inteligentně reagovat na požadavky majitelů elektromobilů - mezi nimiž vyčnívají rychlé a snadné dobíjení a fakturace.

Podobně jako v případě Toyota jde o holistický, tedy celostní přístup k problému elektromobility. Během následujících měsíců se GE a Nissan budou snažit vyprofilovat několik konkrétních projektů na kterých by mohly obě firmy spolupracovat.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil