Francouz ujel 10 000 km na solárním elektrokole

Jan Horčík - 19 Říjen 2010

Francouzský Florian Bailly si postavil schopné získávat energii z připojeného , který táhl za sebou na vozíku. Celkem na něm urazil 10 000 km při cestě z do .   
elektrokola - Florian Bailly - solární elektrické kolo

Denně na speciálně upraveném elektrokole v ceně 8000 euro ujel průměrně kolem 120 km. Díky tomu se mu cestu podařilo dokončit během pouhých čtyř měsíců. Na klasickém by cesta trvala třeba i půl roku.

Na speciálně upraveném vozíku si s sebou vezl dva připojené k . Ty dodávaly energii a zároveň se neustále dobíjely ze slunce.

Během své cesty projek Bailly Itálii, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Ukrajinu, Rusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, a nakonec skončil v . Na všech místech se podle svých slov setkal s velmi kladným přijetím.

Jedním z největších zážitků pro něj údajně byl příjezd do samotného , mnohamilionové japonské metropole. "Projel jsem pouště, hory i pole a údolí, kde nic a nikdo nebyl. A pak přijde tohle město s mnoha miliony lidí, to bylo šílené," řekl doslova.

Po svém příjezdu do Japonska se vrátil zpět do Francie, kde aktuálně pracuje na filmu mapujícím jeho ojedinělý výlet. Zápisky z cest, etapy, fotky i videa si můžete prohlédnout na jeho webu florianbailly.typepad.com.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station