Francouz ujel 10 000 km na solárním elektrokole

Jan Horčík - 19 Říjen 2010

Francouzský Florian Bailly si postavil schopné získávat energii z připojeného , který táhl za sebou na vozíku. Celkem na něm urazil 10 000 km při cestě z do .   
elektrokola - Florian Bailly - solární elektrické kolo

Denně na speciálně upraveném elektrokole v ceně 8000 euro ujel průměrně kolem 120 km. Díky tomu se mu cestu podařilo dokončit během pouhých čtyř měsíců. Na klasickém by cesta trvala třeba i půl roku.

Na speciálně upraveném vozíku si s sebou vezl dva připojené k . Ty dodávaly energii a zároveň se neustále dobíjely ze slunce.

Během své cesty projek Bailly Itálii, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Ukrajinu, Rusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, a nakonec skončil v . Na všech místech se podle svých slov setkal s velmi kladným přijetím.

Jedním z největších zážitků pro něj údajně byl příjezd do samotného , mnohamilionové japonské metropole. "Projel jsem pouště, hory i pole a údolí, kde nic a nikdo nebyl. A pak přijde tohle město s mnoha miliony lidí, to bylo šílené," řekl doslova.

Po svém příjezdu do Japonska se vrátil zpět do Francie, kde aktuálně pracuje na filmu mapujícím jeho ojedinělý výlet. Zápisky z cest, etapy, fotky i videa si můžete prohlédnout na jeho webu florianbailly.typepad.com.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily