Elektromobil Volkswagen E-Up! v USA za dva roky

Jan Horčík - 13 Červenec 2010

Podle informací webu AutomobileMag.com se nové elektrické mini-auto Volkswagenu s označením VW E-Up! má na trhu v USA objevit už v roce 2013. Nejprve pouze ve vybraných velkoměstech.   
Volkswagen up!

Jak ale budou Američané reagovat na miniaturní městský elektromobil, který ve své prototypové verzi na autosalonu ve Frankfurtu neměl ani elektrické stahování okének, to není vůbec jisté.

Volkswagen slibuje s novým elektromobilem dojezd 130 km. Výkon elektromotoru je 60 kW. Podle názoru některých odborníků by se mělo jednat o duchovního nástupce modelu New Beetle. Tomu odpovídají i předpokládané prodeje na úrovni 600 000 kusů ročně.

Původně měl být u elektromobilu E-Up! motor umístěn vzadu a pohánět zadní nápravu. Kvůli technickým obtížím a finanční náročnosti se ale rychle přestavoval na přední náhon. Do začátku bude k dispozici ve dvou verzích, a to dvou- a čtyřdveřový hatchback.

Kromě elektrické verze bude v prodeji také dieselová a benzinová. Jejich cena se má pohybovat kolem 8-9000 euro. Dalšími podobnými vozy, které koncern Volkswagen podle AutomobileMag.com připravuje, jsou Audi A2 a Space Up! microvan. Údajně se připravuje také nízkonákladová verze VW E-Up! pro trhy v Číně a Indii, kterou bude vyrábět Suzuki. Konkurence pro Tata Nano, nejlevnější auto světa?

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jestli dojčlandi neumějí vyrobit auto se zadním náhonem, tak ať to dají škodovákům... :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?