Elektromobil Think City v prodeji ve Finsku

Jan Horčík - 14 Září 2010

Norská automobilka konečně oficiálně vstupuje na sousední finský trh. Ohlásila to na autosalonu Helsinki EV Motor Show 2010. Ve spolupráci s dlouhodobým partnerem začne prodávat svůj v Helsinkách, později i dalších větších městech.   
Elektromobily - Think City - Helsinki EV Motor Show

Think tak postupně rozšiřuje své zastoupení po celé . Už je v , , , Rakousku, Švýcarsku i . Prvními zákazníky ve Finsku byla spediční společnost A2B. Po prvním dealerství v hlavním městě se během následujících měsíců Think City objeví také v Turku, Tampere, Lahti, Oulu a Jyväskylä.

Poslední generace malého elektrického auta Think City má papírový dojezd 160 km na jedno nabití. Tuhá finská zima tento údaj bezesporu pořádně prověří. Je zajímavé, že je to právě Finsko, kde se Think City vyrábí v továrnách partnerské společnost Valmet Automotive. Příští rok vyroste další továrna také ve a údajně se chystá i expanze do .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to už hej.
Uvidíme, koľko bude vozidlo stáť v Rakúsku. Pokiaľ mám správne informácie ide tam do predaja aj Mitsubishi MieV.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zaujímalo by ma aké batérie vydržia zimu vo Fínsku.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Podrobnosti o využitých bateriích najdete na webu Think. Jde o lithium iontové baterie společnosti Enerdel.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?