Elektromobil má nový rychlostní rekord

Jan Horčík - 02 Červenec 2010

Jeden z nejznámějších závodů stoupání do vrchu, Pikes Peak International Hill Climb, má nový elektrický rekord. Ustanovil jej Ikuo Hanawa v elektromobilu HER-02 a překonal tak čas Jeri Unser z roku 2003.   
elektromobily - HER-02 závodní sportovní speciál

Jeri Unser, dcera slavného závodníka Bobbyho Unsera, v roce 2003 jela závod v elektromobilu ER2. Postavily jej společnosti LG Chem, Compact Power a Sanborn Racing. Lehký závodní elektromobil překonal i některé spalovací motory, které v řídkém vzduchu poblíž cílové pásky přestávaly pracovat.

Ikuo Hanawa a jeho elektromobil ustanovili nový rekord na čase 13:17.575. Tak rychle zdolali trať dlouhou 12.42 mil (19,99 km), o minutu a patnáct sekund rychleji než před lety Jeri Unser. Absolutním rekordem trati je však 10:01.41 závodníka Nobuhiro Tajimy z roku 2007, který byl dosažen v klasickém autě.

Níže můžete vidět ukázkové video jízdy elektrického závodního speciálu HER-02. S výkonem 200 kW a velmi lehkou konstrukcí je vážným konkurentem pro všechny ostatní účastníky závodu.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station