Elektrické náklaďáky Newton si připisují další úspěch

Jan Horčík - 05 Leden 2011

, pro které vyrábí základ česká Avia, se staly součástí firemní flotily společnosti Staples. Jde o 41 kusů , které poslouží největšímu světovému řetězci s kancelářskými potřebami.   
elektromobily nákladní auta Smith Newton

Společnost Staples využije nákladní auta ve státech Kalifornie, Missouri a Ohio. Proti klasickým dieselovým náklaďákům ušetří elektrická auta Newton až 75% nákladů na .

Newton je postavené na konstrukci automobilky Avia doplněném elektrickým pohonným systémem se 120kW elektromotorem společnosti Enova Systems. Zdrojem energie je lithium-železo-fosfátová baterie společnosti Valence Technology.

Nákladního auta Newton se už prodalo několik stovek kusů. Zákazníky jsou firmy jako TNT Express, DHL, AG Barr, Frito-Lay, Coca-Cola, Pacific Gas & Electric, AT&T a nejnověji právě Staples. Newton je vhodný především do městské dopravy a do oblastí s poplatky za vjezd.

Na jedno nabití ujede 80 až 192 km, podle konfigurace. Nosnost je od 7 500 kg do 12 000 kg.

Green Car Advisor
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cena tohoto elektomobilu je?

Víte, že se ptáte v příspěvku starém 7 let?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol