Elektrická kachna Citroën C-Cactus blíže realitě

Petr Soukup - 08 Říjen 2008

"Kachna" neboli Citroën 2CV vstoupila dávno do síně automobilové slávy. Odkaz této legendy by měl přetrvat v modelu C-Cactus, který se "kachnou" inspiruje a posouvá se z pozice konceptu blíže k realizaci. Alespoň tedy podle slov ředitele Citroën Gillese Michela. Ten označil C-Cactus za "kachnu 21. století" a prozradil, že první kusy by se mohly prodávat během tří až ctyř let.

Citroën C-Cactus koncept

Nový koncept představený na Pařížském autosalonu je čistokrevným elektromobilem s maximálkou 110 km/h a dojezdem 150 km. Energii uchovává v li-ion bateriích. Předpokládá se ovšem, že C-Cactus bude dostupný i v hybridní verzi, kde bude elektromotor asistovat "stokoňovému" konvenčnímu agregátu.

Citroën C-Cactus koncept

Citroën C-Cactus koncept

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hezky prosluněné auto. :) Líbí se mi, že se při vývoji takovýchto ekologických aut neřídí již zajetými dezajnérskými pravidly, ale vymýšlí nové koncepty...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prosluněné to určitě je, ale dokážeš si představit tu teplotu v létě na rozpálené silnici??? :-D

Obrázek uživatele Jan Horčík

určitě by to bylo zajímavé v tom případě, pokud by se Citroen odvážil k nějaké "future" verzi se solárními články zabudovanými přímo do skel, případně nátěru

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Docela dobrá poznámka :o)


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.