e-Golf, první elektromobil od Volkswagenu, přijede za tři roky

Jan Horčík - 28 Duben 2010

Podle tiskové agentury dpa se Volkswagen chystá naplno pustit do oblasti elektromobilů počínaje rokem 2013. Tehdy přijde na trh elektrická verze stálice v podobě Volkswagen Golf následovaná modelem e-Jetta. Volkswagen Golf mk7
Původně se zdálo, že prvním elektrickým autem německého koncernu bude malý městský vůz založený konceptu VW Up!. Ostatně, na autosalonu ve Frankfurtu představil e-Up!, pěkné, ale kvalitativně poněkud "poddimenzované" elektrické auto sice s elektrickým pohonem, ale manuálním stahováním okének.

V minulosti se přitom Martin Winterkorn a další lidé zastávající ve Volkswagenu vysoké posty často vyjadřovali k elektromobilům spíše kriticky. "Během následujících deseti let nelze čekat výraznou měnu," řekl např. šéf amerického Volkswagenu, Stefan Jacoby. "Elektromobily nebudou dostupné pro americkou střední třídu," dodal.

Je zajímavé, že v minulosti přitom Volkswagen elektrické Golfy vyráběl. Šlo o model Volkswagen Golf CityStromer využívající olověné baterie. Měl dojezd kolem 80 km a max. rychlost asi 100 km/h. Také u nás je možné, zejména u elektromobilových nadšenců, na tyto historické modely narazit.

finance.yahoo
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Teda horší CAPTCHU jste si nemohli vybrat.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Víme, že může být místy obtížná, bohužel problém s všudypřítomným spamem je jen těžko prakticky řešitelný jiným způsobem než právě obtížnou captchou. Věříme, že naši čtenáři si s výzvou poradí a společně nakonec všechny spammery přečůráme :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přijede za tři roky??? To je hodně dlouho teda. To vypadá jakoby doteď nic nedělali a až teď se rozhodli: "Tak jo, vyrobíme elektromobil". Už aby tu konečně nějaký to normální e-auto bylo, všem to tak trvá. Se bojim aby to nebyla jenom nějaká habaďůra a nakonec sme nejezdili na benzin dalších 100 let.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily