David vs Goliáš: závod elektromobilů Tango a Tesla Roadster

Jan Horčík - 05 Prosinec 2008

Tango elektromobil

Elektromobil Tango, který spíš než cokoli jiného připomíná pojízdnou žehličku, by asi nebyl ničím favoritem v závodě proti sportovnímu elektromobilu Tesla Roadster. Jenže závody elektromobilů mění všechna stará dogmata o autech. Podívejte se, jak závod Davida a Goliáše vypadal ve skutečnosti. Nic vtipnějšího jste určitě už dlouho neviděli. Jaké asi musel zažít řidič Tanga přetížení? :)

Faktem nicméně je, že celkově závod vyhrála Tesla Roadster s o několik desetin sekundy lepším časem. Po výměně řidičů (do Tanga usedl ten těžší, do Tesly lehčí) se časy ještě o něco vzdálily. Nicméně oba elektromobily si ve svých kategiích (dělí se podle voltáže) zadělaly na rekord nejrychlejšího vyráběného elektromobilu. Gratulujeme!

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No stavim sa, ze problem nestability Mercedesu A v zakrutach v dobe elektromobilov by sa riesili velmi jednoducho: Baterie by sa umiestnili do podvozku, tak ako u Tanga, a bolo by po probleme.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ačko ale mělo také vše co nejníže, mělo dvojitou podlahu


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?