Daimler a BYD vytvoří novou značku elektromobilů pro Čínu

Jan Horčík - 03 Červen 2010

Vzájemné špičkování Daimleru a čínského BYD má konečně konkrétní výsledek. Společně vytvořili joint venture spolešnost, ve které si 50 na 50 rozdělí výzkum elektrických aut pro Čínu.  BYD E6

"Společně s Daimlerem děláme vynikající pokroky v nalézání příležitostí k využití přednostní obou společností při tvorbě zbrusu nových elektromobilů pro Čínu," komentoval novou spolupráci Wang Chuanfu, šéf BYD. Podobně si pochleboval i Dieter Zetsche, šéf Daimleru.

Podle obou má elektromobilita v Číně obrovský potenciál. Daimler dá do placu své dosavadní bohaté zkušenosti s elektromobily a především automobilovou bezpečností, která v čínských luzích a hájích odjakživa trochu pokulhává. BYD má zase potenciál ve výrobě baterií a řídících systémů.

Výsledkem bude úplně nová značka vlastněná BYD a Daimlerem. Čína jakožto největší automobilový trh na světě má nejlépe nakročeno k tomu, aby se stala největším elektromobilovým trhem na světě.

Zajímavé je, že v závěru tiskovky se obě automobilky rozhodly chránit si kůži tím, že upozornily, že slova jako "předpokládáme, očekáváme, uvažujeme, odhadujeme" a další podobné výrazy často ve zprávě využívané označují věci budoucí, které nakonec nemusejí přijít. Tak uvidíme, co se z toho vyklube!

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station