Coda Sedan - elektromobil, o kterém nikdo neví

Jan Horčík - 08 Říjen 2010

Kromě velkých automobilek jako je a a provařených firem jako je , či , pracuje na zajímavých nových autech také řada menších společností. Jednou z nich je americká . Plně elektrický sedan nabídne za cenu $44 900 před dotacemi.   
Coda Sedan elektromobil

Coda Sedan elektromobil Coda Sedan elektromobil Coda Sedan elektromobil

Po započítání $7500 federální dotace bude elektrický sedan Coda stát $37 400, což je pořád výrazně víc, než např. ($33 500 s dotacemi) nebo ($25 280 s dotacemi). Coda využívá v sedanu lithium-železo fosfátové (LiFePO4) o energii 33,8 kWh s aktivním tepelným managementem. Díky nim by mělo za každého počasí ujet až 192 km.

bude dostupné v omezeném množství nejprve v už během prosince 2010. Na jaře přibudou do prodeje další kusy (např. na ) a plnohodnotné uvedení na trh by mělo přijít v roce . Coda, podobně jako třeba , zažádala o půjčku americké ministerstvo energetiky, a to v hodnotě 400-500 mio. dolarů. Prozatím tato půjčka nebyla schválena. Většina má být použita na vybudování nového závodu na výrobu baterií, který by mohl zaměstnat 1000 až 2000 lidí. Podle toho, jak se Codě podaří uspět v těžké konkurenci.

Kevin Czinger, šéf Coda Automotive, tvrdí, že už elektromobil ukázal, že cena při koupi elektrického auta není rozhodujícím faktorem. Odvolal se přitom na marketingovou strategii společnosti , která se nebojí prodávat drahé produkty - přehrávače iPod, telefony nebo notebooky MacBook. A přesto má úspěch.

Navíc, např. v se elektrický Coda sedan nejspíš kvalifikuje ještě pro státní dotaci 5000 dolarů. To znamená, že cena klesne až k $32 400 (ovšem podobně klesne cena i u konkurenčních vozů).

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

fuuj, takovy hnusny auto! 10 nebo max. 15 tis. dolaru...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"mio." je americká zkratka pro milion? Pište prosím českou zkratku (mil.)!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky mě to pěkně irituje. S miliardama (mld.)se to neplete, tak proč mio.?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale vieme o nej a vieme aj o Detroit electric a tešíme sa na ne....


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil