Chevrolet Volt, elektrické auto pro Ameriku, vjíždí do obchodů

Jan Horčík - 15 Prosinec 2010

První byl odhalen před čtyřmi lety. Mezitím stačila automobilka zkrachovat, restrukturalizovat a nedávno opět vstoupit na burzu. Teď se na trh dostává léta slibovaná revoluce. , , které jezdí na i na .   
hybridní auta General Motors Chevrolet Volt plug-in vyjíždí showroom

Chevrolet Volt je tzv. plug-in hybrid. To znamená, že je možné ho dobíjet doma ze zásuvky elektřinou a že na tuto elektřinu může jezdit. Navíc je ale toto vybaveno také spalovacím motorem, který na delších cestách anebo přímo pohání kola.

První várka Chevrolet Volt aktuálně opustila výrobní linku v a vyrazila do států , , a .

Tento týden bude posláno k dealerům do prvních 160 kusů auta. Už od příštího roku chce automobilka General Motors vyrábět tisíce těchto vozů ročně. Jeho hlavní výhodou bude výrazně , než na jakou jsou Američané zvyklí.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zklamání. Spalovák neměl mít možnost pohunu kol - konstrukce by byla mnohem jednodušší a levnější..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to není. Stal jste se obětí anti-volt hype "lhali nám, není to sériový hybrid, vše je jinak". Přečtěte si podrobnější popis funkce systému Voltu a uvidíte, že zvolené řešení je velice chytré a i kdyby neměl spalovací motor možnost pohybovat koly, tak by systém jednodušší rozhodně nebyl.
Více info zde:
gm-volt.com/2010/10/12/chevrolet-volt-electric-drive-propulsion-system-unveiled/
nebo diskuze zde:
www.hybrid.cz/novinky/chevrolet-volt-je-opravdu-seriovy-hybrid


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.