Bob Lutz, bývalý šéf GM, vedoucím výrobce elektrických skútrů

Jan Horčík - 19 Leden 2011

je považován za klíčového člověka "staré" i "nové" automobilky . Především proto, že dal zelenou projektu plug-in hybridu . Ten aktuálně budí mezi zákazníky v USA zasloužený zájem. Lutz nově pracuje v michiganské společnosti Current Motor Company vyrábějící .   
Current Motor

Bob Lutz, nar. 1932 v Zurichu ve , má desítky let zkušeností z oblasti . Pracoval v , , kde vedl vývoj Fordu Sierra a inicioval vývoj Ford Explorer.

Následně pracoval také tři roky v , pak odešel do GM Europe. O pár let později se stal šéfem celé automobilky General Motors. Odstoupil 1. dubna 2009.

V otázce globálního oteplování je spíše skeptikem. Přesto byl jedním z prvních, kteří do mladého start-upu Current Motor Company vůbec investovali.

"Zasvětil jsem svou kariéru tomu, aby se elektrická vozidla stala mainstreamem. Investice do Current Motor nabízí příležitost pracovat s vynikajícím start-upem, který má skvělý produkt s výrazným potenciálem ovlivnil dopravní návyky spotřebitelů. od Current Motor jsou velkým příslibem a je zábava na nich jezdit."

Takto Lutz komentoval své rozhodnutí stát se členem vedoucího týmu Current Motor.

Firma má v nabídce několik modelů jejichž cena se pohybuje od 6000 dolarů (asi 120 000 Kč) při dojezdu 50 km/h a max. rychlosti 85 km/h až po 7500 dolarů při dojezdu přes 80 km.

Kromě samotného Lutze je v týmu Current Motor i několik dalších lidí, kteří mají s automobily a mnoho let zkušeností.

Je jím například Terry Richards, který má 30 let zkušeností s elektromobily. Pomáhal vyvíjet první elektrický minivan Chrysleru, elektrický a pracoval také v .

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol