BMW 635d - úsporný silák

Petr Soukup - 05 Listopad 2007

O nové řadě motorů od BMW využívající dvojitého přeplňování Twin-Turbo jsme již informovali u modelu 123d. Nyní technologie dorazila do luxusního a rozlehlého kupé 635d, které má opravdu zajímavé parametry.

BMW 635d

Témeř dvoutunový kolos potřebuje pouhé 6,3 sekundy pro zrychlení na 100 km/h. O pohon se totiž stará nový dieselový šestiválec o objemu 3 l disponující výkonem 286 k a točivým momentem 580 Nm. To vše však při kombinované spotřebě 6,9 l/100km!

zdroj: BMW

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Auto je pecka, není co vytknout ani motoru, ani podvozku, dokonce jízda na ledu a sněhu je ok, jen je třeba držet nohu zlehka. Výkon a dopal je velmi dobrý.

Ale ......, první vada je na světě.

Mám první závadu modelu 635d facelift 2008, jinou jsem dosud nenanšel. Zcela chybí ohřev komponent a štěrbiny pro stahování bezrámového okna, po výjezdu do zimní krajiny mi na parkovišti přimrzlo sklo na bezrámovém oknu a stahovačka lehla, nemaká. Dva servisy koukaly jen do země. Jedu reklamovat do místa koupě. Okno řidiče nefunguje, ovládání nereaguje, okno zůstalo v poloze cca 2cm od dojezdového dovření skla, ochrana proti překážce též nemaká. Máte podobný problém ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

*sproste* na takový auto nemate tak se *sproste*

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No nevím jestli zrovna tahle obluda patří na tenhle server...navíc nic moc inovativního ani aktuálního. A předně, papírově udávané údaje (obzvláště u vozidel německé výroby) se čim dál tím víc rozcházejí od reality. Jedna věc jsou přísně laboratorní podmínky a a druhá realita u tohoto "sportovního" vozu.

Obrázek uživatele Petr Soukup

Pravda, taky jsem se zařazením váhal. Ale spíše než pobídka k nákupu takové "obludy" by mohla novinka posloužit jako důkaz, že spotřeba začíná být důležitá i v segmentu luxusních a sportovních vozů.
Navíc podle mého názoru zdůrazňuje rezervy v efektivitě mnohem menších modelů jiných výrobců.
Co se spotřeby týče, určitě nebude možné jezdit sportovně a ekonomicky zároveň, to zřejmě máte pravdu.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.