BG C100 - městský elektromobil připravený k výrobě

Jan Horčík - 24 Únor 2009

Zatímco velké a nemotorné automobilky se jen těžko dokáží rychle přizpůsobit novým trendům v oblasti osobní dopravy, malé a začínající automobilky tuto úlohu plní daleko snadněji. Segment maých městských automobilů zůstává i přes zásadní propad v prodeji nových aut stále velmi lukrativní, a tak se jej pokoušejí zaplnit mnozí noví hráči. Společnost BG Automotive Group aktuálně ohlásila, že má k masové produkci připraven elektromobil C100, který byl nedávno schválen k provozu americkým ministerstvem dopravy. Dokonalé čtyřmístné auto pro denní dojíždění a pohyb po městě nabídne 100 až 180 km dojezd, max. rychlost 75 km/h a prodávat by se mělo začít za nějakých 15 000 dolarů, při dnešním kurzu tedy asi 340 000 Kč. Výroba by měla začít ve Spojených státech už během letošního roku, automobilka by ráda vyráběla až 100 000 elektromobilu v roce 2010. Auto bude k dispozici v mnoha (nejen barevných) konfiguracích lišících se dojezdem a cenou. Splňuje také všechny americké bezpečnostní standardy, je mimo jiné vybaveno dvěma airbagy.
elektromobil BG C100

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nič moc, maximálna rýchlosť je príliš malá. Auto by malo mať dostatok výkonu pre bezpečnú jazdu a to aj do kopca a plne obsadené pasažiermi.
Dúfam, že firma sa spamätá a použije modernejšie akumulátory poskytujúce dostatok výkonu.
Mimochodom konverzia Hyundai Getz vyrábaná v Austrálii má oveľa lepšie parametre...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

máte nějaký link na informace o tom rebuild getzu?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Hyundai Getz jako elektromobil - video

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo ten Getz to vypadá dobře. Tohle auto od amíku má jen nový kabát, ale jinak parametry horší než několik let starý elektriky od PSA - takže o ničem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já bych přece jen tu maximálku potřšeboval tak 100-120 km/hod. Jezdím z venkova do města a rychlost 75 km/hod. je na státn silnici nebezpečná... ALe vypadá to dosti zajímavě. Kdyby ten údaj o rychlosti byl omylem v mílích, tak to chci.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ještě aby to byla pravda a aby to nebylo jako s cenami aut v americe a u nás, čili u nás aby nestálo nakonec 500 000

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S takovou pořizovací cenou už to vypadá zajímavě, teď se ještě modlit aby se autíčko dostalo i na český trh:-(


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?