Autosalon Paříž 2010: Opel GTC Paris - sportovní hatchback

Jan Horčík - 10 Září 2010

si skrze svou německou továrnu připavili pro letošní nový Opel GTC Paris. Sportovní jehož symbolika vychází z novely Jonathan Livingston Racek, se opírá především o dynamické křivky vyjadřující nespoustanou rychlost. Zároveň bude vybaven systémem pro .   

Opel GTC Paris

Opel GTC Paris Opel GTC Paris Opel GTC Paris

"Sochařské umění se mísí s německou precizností." Tak popsal Mark Adams, vice prezident designu v Opelu nový model GTC Paris. Spolu s ním se na autosalonu v Paříži objeví příbuzný Opel Astra Sports Tourer. "Chtěli jsme v modelu GTC Paris vyjádřit tu nejemocionálnější stránku značky Opel," komentoval novinku Adams.

Novinka je dlouhá 4,46 metru, ideální velikost pro kompaktní nabízející dostatek prostoru pro pět pasažérů. Vzadu najdeme zajímavě tvarovaná . Uvnitř je využita ta nejlepší technologie Opelu pro kompaktní auta, tedy modelu , upravená pro sportovní jízdu. Zadní náprava využívá tzv. Wattův přímovod, kteroužto konstrukci najdeme pouze u Opelu.

Dalšími technickými úlitbami Opel GTC Paris je mechatronické odpružení podvozku FlexRide, elektronický samosvorný diferenciál a technologie Stop&Start. To aby čtyřválcové dvoulitrové turbo s přímým vstřikováním a manuální šestistupňovou převodovkou tolik nežralo. Alespoň ve městě.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

teda neviem, čím si toto vozidlo vyslúžilo článok na tomto serveri - žeby na to stačil ten systém Stop&Start???

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ten dizajn zrejme tak trochu okopcil OPEL zo SEATU Ibiza. Ale inak dobre.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol