Autosalon Frankfurt 2009: představení elektromobilu Hyundai i10

Jan Horčík - 09 Září 2009

Jihokorejská automobilka hodlá na představit elektrické auto Hyundai i10 Electric. Jde o miniaturní městský , který má jít především proti konkurenci v podobě , resp. (což je vlastně to samé) či .

Hyundai i10 Electric

Původní benzinová verze mini je vyráběna exkluzivně v Indii od roku 2007 pro domácí trh i vývoz. Hyundai i10 Blue Drive (nebo také "Electric") se poprvé veřejnosti představí na letošním IAA. Namísto 1.1l nebo 1.2l benzinu v něm ale uvidíme elektromotor o výkonu 49 kW.  

Hyundai i10 Electric Hyundai i10 Electric Hyundai i10 Electric

Lithium-iontové akumulátory s 16 kWh nabídnou dojezd až 160 km při max. rychlosti 130 km/h. Autíčko využívá také regenerativního brzdění, pneumatik s nízkým valivým odporem a další vylepšení. Dobíjení 415V proběhne na 85% za 15 minut, na 220V na 100% za pět hodin.

Omezená výroba elektrického automobilu má začít v průběhu roku 2010. Hyundai jej v jeho druhé polovině nabídne nejprve vládám a firmám do jejich flotil, případně také korejským energetickým společnostem.
Hyundai Blue Drive - logo
Není bez zajímavosti, že malé benzinové městské auto Hyundai i10 si nyní v Británii získalo značnou oblibu, zejména díky . A jistě si získá ještě větší po uvedení elektrické verze, protože britská vláda nabízí na elektromobily příjemné dotace.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak před 20 lety byl možný celkový rozmach elektromobilů.
V současnosti nic jiného nezbývá než se přesunout z primitivních spalovacích pohonných hmot. Těžbou nafty, plynu... dochází ke stále častějším zemětřesení. S pokračující těžbou dojde ke katastrofálním zemětřesením. Stačí se podívat na graf těžby a nárůst zemětřesení.
Jak získávat jiné zdroje, samozřejmě se postaví ohromné elektrárny , které budou kontrolovat ceny energií.
Takzvané mírové využití atomové energie je cestou k úplnému zamoření Země (kam dávat radioaktivní odpad,další stavba nukleárních bomb), dochází k narušení magnetického pole Země a z toho plynoucí posuv pólů.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

La vida no vale nada!?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vazeny Anonyme :)
pro Vas musi byt svet a deni v nem stejne zahadne a pritom jednoznacne jako stredovekemu mnichovi pred 500 lety... dam vam dobrou radu, kdyz neznate podrobnosti a souvislosti, nedelejte ze sebe dobrovolne a verejne kretena :)))
preji Vam hezky den a hodne jasnych chvilek

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to je bomba! Rok 2010 bude určite zlomovým rokom v predstavovaní elektromobilov. Stávame sa svedkami pomalého vymierania spaľovacieho motoru. Dúfam, že o dva roky, keď si budem kupovať auto už nejaká slušná ponuka bude.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station