Automatická taxi budoucnosti z Česka

Jan Horčík - 14 Květen 2009

Petr Kubík, český průmyslový designér a architekt, má na svém kontě celou řadu zajímavých návrhů. Jedním z posledních a pro čtenáře Hybrid.cz bezesporu zajímavých je jeho Robo-Taxi. Jedná se o malé malá žlutá automatická autíčka. Futuristické elektromobily jsou určeny pro města budoucnosti, ve kterých většina dopravy probíhá zcela automatizovaně. Maximálně uveze Robo-Taxi dva lidi najednou, včetně příručního zavazadla jako je například notebook.
Robo-Taxi designéra Petra Kubíka
Taxi se skládá ze dvou hlavních část a tím je pohonná jednotka a kabina. Takováto flexibilita by pak umožnila využít taxi také pro případné jiné účely (např. převoz nákladů?). O pohon se starají dva elektromotory integrované přímo v kolech. Celé vozítko je zkonstruováno z odlehčených materiálů pro maximální dojezd. Výhodou je absolutni bezpečnost, rychlost, spolehlivost a malé rozměry, které usnadňují parkování.
Robo-Taxi designéra Petra Kubíka

ecofriend
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co aerodynamika?? Takováhle krabice bude mít šílený odpor vzduchu!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No tak uplne proti zasadam aerodynamiky to neni...ale myslim si, ze rychlost takoveho vozitka do mesta bude tak cca do 70 km/h a stabilizace a podobne je resena pocitacem...takze bych se toho nebal.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podla mna je to len zvacseny vysavac.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station