Auta na plyn jdou na odbyt čím dál tím líp

Jan Horčík - 25 Leden 2011

Prodej (CNG) se podle aktuální studie společnosti Pike Research do roku 2016 celosvětově téměř zdvojnásobí. Proti 1,9 mil. prodaných aut v roce 2010 dosáhne až 3,2 mil. kusů.   
CNG stanice

Výhodou jakožto paliva pro automobily je především cena. V poslední době se k tomu ale přidává také nižší množství emisí oxidu uhličitého v porovnání s benzinem nebo naftou.

Mezi hlavními zájemci o nová plynová auta budou v dalších letech především korporace a vlády. Jejich flotily totiž mohou provozem na ušetřit obrovské prostředky.

Už v roce 2013 budou fleetové prodeje vytvářet celkem dvě třetiny celkového trhu. A do trendového vlaku bude podle analytiků naskakovat čím dál tím více fleet managerů.

Klíčovou podmínkou pro další úspěšný rozvoj CNG bude samozřejmě , tedy primárně . V roce 2010 jich na celém světě bylo asi 18 000, do roku 2016 vzroste toto číslo na 26 000.

Nejčastěji budou mít fleet manageři údajně zájem o (lehké dodávky, středně těžká i těžká nákladní auta) a . Osobní auta na CNG se budou prodávat především z zemích, které k tomu mají historické předpoklady, např. a další země Asie a středního východu.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil