Auta budoucnosti od Toyoty

Jan Horčík - 23 Listopad 2010

uspořádala doma v přímo v hlavním městě tiskovou konferenci týkající se budoucnosti automobilky. Během následujících let se chystá uvést na trh 11 , a také .   
Toyota FT-EV II

Toyota FT-EV II Toyota FT-EV II Toyota FT-EV II

Jen do konce roku představí Toyota celkem 11 nových hybridů, více než kterákoliv jiná automobilka na světě. Toyota tak dostojí nejen pozici lídra v tomto segmentu, pozici jedné z největších automobilek světa, ale i původnímu plánu mít od každého svého modelu hybridní verzi.

Nové hybridy budou jak zcela nové, tak i redesignované starší modely. Jedním z těchto plánovaných je také kompakt se spotřebou 2,5 l/100 km (v japonském testovacím cyklu).

Do začátku roku začne Toyota prodávat plug-in hybrid založený na , tedy (oficiální název však dosud není znám). Auto do zásuvky bude uvedeno na trh v , i . chce prodat 50 000 kusů auta ročně. Cena v bude kolem ¥3 milionů, tedy v přepočtu asi 36 000 dolarů/650 000 Kč.

V roce 2012 také Toyota představí na trzích v USA (zde možná dříve), Evropě a Japonsku elektromobil založený na modelu . Ten zřejmě bude vycházet z konceptu , mikroauta do města, které bylo představeno na 2009. Uvažuje se také o uvedení auta v . Zkušební testy začnou v roce .

Kromě všech těchto novinek má Toyota samozřejmě i nadále zálusk na . Pokračuje ve na , který by se měl v Japonsku, Evropě a USA začít prodávat kolem roku . Právě v té době očekává Toyota výraznější rozvoj vodíkové infrastruktury. Cena by se v současné době pohybovala kolem 10 mil. jenů, tedy přes 2 mil. Kč. Do doby než bude auto uvedeno na trh ji chce ale Toyota ještě výrazně snížit.

V neposlední řadě automobilka pokračuje ve vývoji pokročilých . Ty údajně zdaleka předčí současné . Jde především o technologii pevných baterií (solid-state) a "metal-air", tedy vzdušných .

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station