Audi vstupuje do oblasti obnovitelných zdrojů energie

Jan Horčík - 30 Duben 2010

Nejen japonská Toyota přistupuje k problematice udržitelné mobility komplexně od zdroje energie po spotřebu. K holistickému přístupu se přidává také německé Audi, které se hodlá angažovat v obnovitelných zdrojích energie. Hybrid.cz obrázky Audi Ingolstadt továrna solární panely

Audi chce do obnovitelných zdrojů energie investovat nemalé prostředky. Jako důkaz svého záměru podepsala automobilka dohodu s mezinárodním konsorciem "Desertec Industrial Initiative". Ta stojí za ambiciózním projektem DESERTEC, jehož cílem je vybudovat v severní Africe a státech středního východu rozsáhlou síť solárních elektráren napájejících Evropu.

"Když Audi mluví o udržitelné mobilitě, myslíme tím také kompletní energetickou bilanci," komentoval dohodu Rupert Stadler, předseda správní rady. Audi se přitom chystá představit svůj první elektromobil už v roce 2012. A automobilka chce zajistit, že i elektřina na kterou budou elektrická auta jedit bude pocházet z čistých zdrojů.

Audi už si na svou hlavní továrnu v Ingolstadtu nechalo nainstalovat solární panely. V budoucnu se chystá tyto zdroje rozšířit, přidat větrné turbíny a možná i bioplynové stanice. Celkem chce mít pod palcem 14 000 MWh energie z obnovitelných zdrojů. To je slušný výhled!

Zpět na HybridPřidat komentář

10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?