Audi elektromobil za 5 - 10 let

Petr Soukup - 14 Květen 2008

Narozdíl od automobilek Mercedes nebo BMW se značka Audi (součást Volkswagenu) prozatím do žádných alternativních technologií příliš nehrne. V nedávném rozhovoru s Willibertem Schleutererm, hlavou vývoje elektroniky v rámci Audi AG, vyplulo napovrch, že technologie prostě podle automobilky ještě není zralá. Dnešní baterie jsou stále příliš těžké a málo výkonné a Audi se proto hodlá soustředit především na svůj dieselový program. V dalším rozhovoru se samotný ředitel Audi Rupert Stadler zmiňuje o tom, že diesely sice jsou budoucností pro dalších pět až deset let, nicméně pak by mohl konečně nastat čas také pro elektromobily. Audi tak chce zjevně přeskočit mezičlánek v podobě hybridních automobilů, které jsou podle Stadlera pouhým "přechodovým jevem" na cestě k plně elektrickému pohonu.

koncept Audi


Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je fakt, 10 let je hodně dlouhá doba, když vezmeme v potaz překotnou rychlost zaváděných technologií, materiálů... Navíc nové elektromobily budou stále více specializované - lehčí stavba, lepší odpor vzduchu, nižší valivé odpory, mechanické ztráty, vlastní stavba i uspořádání a členění vozu. Již nepůjde o aplikování sady baterií a elektromotorů do třítunových paskvilů typu Q7...A k tomu dospějí výrobci pouze postupným vývojem elektromobilů a hybridů... Mac

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ked si spomeniete na ISDN a ako sa snazili u nas (tzn. slovensko a cesko) vypredat, tak to iste plati pre diesel, ale i veskere klasicke palivove systemy a dnesne "lacne automobily". kazdy kto v tom odvetvi pracuje, vie, ze o 10 rokov sucasne automobily nebudu pouzitelne z financneho dovodu.

potom sa sice zacne kseftovat s extension packmi ako je dnes montaz LPG ale to co vyvija MIRA.

http://www.hybrid.cz/clanky/z-fabie-hybrid-za-50-tisic

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Až bude ropa za 200USD Wolkswagen najednou zjistí, že naftu nikdo nechce a že mu s elektromobily ujel vlak.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na 200 USD to ani nemusí trvat tak dlouho. Zajímalo by mě, jaký bude v budoucnu rozdíl mezi benzínem a naftou, když jsou dnes diesely tak oblíbené.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil