200x elektrický Volkswagen Golf pro Nizozemsko

Jan Horčík - 28 Leden 2009

Holandská společnost ECE (Electric Cars Europe) se již léta zabývá konverzemi automobilů na elektromobily. Aktuálně si u ní nizozemská energetická společnost Essent objednala přeměnu 200 vozů Volkswagen Golf na elektromobily. Právě Golf je jedním z nejoblíbenějších "cílů" elektromobilistů, jak jste si mohli přečíst například v rozhovoru s Petrem Dvořákem, majitelem elektrického vozu VW Golf City STROMer. Původně si Essent objednal pouze pět exemplářů elektromobilu, ale toto číslo bylo postupně navýšeno až na 200. Volkswagen Golf vybavený novým elektrickým pohonným systémem doplněným lithium-iontovými bateriemi by měl mít dojezd až 300 km.
Volkswagen Golf elektromobil

zerauto
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyz si chci prestavet auto na elektriku,jak je tezke ho prihlasit do provozu?Cetl jsem clanek o Golfu,ktery ma Petr Dvorak a ze pry uz nam cestu proklestil.Jestli ceny klesnou,urcite si elektrogolfa taky koupim(nebo prestavim). Jinak ten dojezd to je bomba,akumulatory se furt zlepsuji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

je rozdíl koupit elektromobil a nesrovnatelné si jej postavit a pak úspěšně přihlásit. To je nebe a dudy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No uz aby sa tym zacal zaoberat aj niekto v Cesku, alebo na Slovensku. Samoyrejme za rozumnu cenu.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Několik takových společností už v ČR působí, např. v Brně je to EVC Group.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol