Nové elektrokolo BH Bikes s baterií v rámu

Jan Horčík - 18 Květen 2011

Španělský výrobce a BH Bikes představil nový model Emotion NEO. Získává si pozornost díky zdařilému designu a především zapracování baterie do rámu, což je u nových modelů elektrokol čím dál tím oblíbenější řešení.   
elektrokolo Emotion Neofoto: BH Bikes
Vsazení baterie do rámu umožňuje především neustálá miniaturizace technologie lithiových baterií. Ty jsou lehčí, menší, ale mají stejnou nebo dokonce větší kapacitu.

elektrokolo Emotion Neo

BH Bikes se podařilo vytvořit elektrokolo, které je na pohled prakticky k nerozeznání od klasického moderního jízdního kola. Přitom je vybaveno 250W elektromotorem, který pohání 324Wh baterie . Na jeho vývoji pracovala firma od roku 2007.

elektrokolo Emotion Neo

Baterie je vyjímatelná a kolo údajně využívá regenerativní brzdění. Celková hmotnost kola je 24 kg. V "eko" módu dokáže pomáhat až na vzdálenost kolem 90 km. Kolo je dostupné v několika provedeních - jako horské, dámské cestovní, pánské cestovní.

elektrokolo Emotion Neo

V současné době je bohužel tento nový model elektrokola od BH Bikes v prodeji pouze ve Spojených státech v Arizoně. I v České republice má však BH Bikes distributora, a to společnost Euro Bike s.r.o. Zda se elektrické kolo někdy dostane i k nám zjišťujeme.

UPDATE 17.5.2011 14:07 - Přímo z Euro Bike od Michala Vybírala jsme zjistili, že letos se u nás kolo distribuovat nebude, ale "pro příští rok tu naděje je". Tak uvidíme.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Este by bolo dobre napisat cenu, za ktoru sa predava v USA...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, vypadá to docela hezky, ale MTB vážící 24 kg bych si nekoupil - s tím by se špatně skákalo... ;o)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ten MTB je myslený ako dopravný prostriedok niekde v prírode aj do ťažšieho terénu. netreba si ho pliesť so športovým náradím :)
hodí sa niekomu kto si chce dať cyklotúru v prírode no nevládze šlapať niektoré kopce.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já vím :o) Ale nemohl jsem si pomoct - to už je holt úchylka - od chvíle, kdy se mi podařil první "bunnyhop" pro mě kolo už nikdy nebude jen dopravní prostředek...


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station