Nové elektrické SUV pod značkou BMW i nečekejte

František Kubiš ml. - 04 Listopad 2013

BMW si zaregistrovalo ochranné známky i1 až i9, ale žádná z nich není určena pro . Podle zástupců automobilky je značka i zaměřena primárně na koncept mobility ve velkých městech. A tam SUV prostě nepatří.auto BMW i3 elektromobil u dobíjecí stanice eRoaming Kodaň

Elektromobil BMW i3 u dobíjecí stanice systému eRoaming v Kodani
foto: BMW

Roland Kowalski, projektový manažer i3, řekl: "S SUV se to má tak, že nikdo, více než 90 procent lidí, nepotřebuje ve městě náhon na všechny čtyři kola. Móda SUV je o prostornosti."

"Myslíme si, že v i3 také máte dostatek místa." Kowalski také podotýká, že i3 nabízí vnitřní prostor sedanu řady 3, přestože má vnější rozměry jako jedničkový hatchback.

Není náhodou, že v BMW se rozhodli začít značku i právě s i3 a i8. Jednak si tak BMW nechává prostor na další vozy značky i, které můžou být i menší než i3, ale také si BMW chce zachovat svou sportovní image, přestože vozidla nazývá "Megacity vehicle."

Jos van As, viceprezident funkční integrace a jízdní dynamiky, pak připomíná "městské vozidlo na elektřinu již bylo vytvořeno jinými, ale my jsme také značka, která dělá sportovní auta."

"BMW i8 je moderní interpretací sportovního auta a my jsme společností založenou okolo požitku z jízdy. Máme mnoho zákazníku, kteří rádi jezdí po venkovských cestách a po závodní dráze a pro ty je i8 velmi dobrou odpovědí," dodal As.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to jednoduše rozdíl v přístupu. Tesla dělá taková auta, aby električnost byla jejich luxusní vlastností, ostatní dělají taková elektroauta, aby stačila běžnému použití. Ale kdo chce něco, ce jen stačí běžnému použití... Málokdo :-P

Obrázek uživatele Jolinar

Model X jim ukaze, ze v BMW zas nic nepochopili :-)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil