Nové Audi A7: odpružení ze skleněných vláken místo oceli

Jan Horčík - 02 Červenec 2014

Audi koncem května představilo novou generaci modelu Audi A7. Má nové světlomety, nový zadek a také nové pružiny (jinak ale vypadá úplně stejně jako staré Audi A7). Místo z oceli jsou ze skleněných vláken, aby se ušetřilo na hmotnosti.Nové Audi A7 bude využívat pružiny z materiálu zvaného GFRP

Nové Audi A7 bude využívat pružiny z materiálu zvaného GFRP
foto: Audi

Audi, spadající pod koncern Volkswagen, pochopitelně musí plnit všechny přísné emisní normy, které vyžaduje . A k tomu musí ubírat hmotnost kde se dá. Obzvlášť když pro evropu slibuje v novém Audi A7 také 3.0l dieselový šestiválec se spotřebou 3,9 l/100 km.

Nové pružiny jsou proto vyrobeny z látky zvané GFRP. Možná vám to připomene . Rozdíl je v tom, že místo písmenka "C" značícího "Carbon" je tady "G" značící "Glass". Jde tedy o plasty/polymery tvrzené skleněnými vlákny.

Nové Audi A7 bude využívat pružiny z materiálu zvaného GFRP

Najdi deset rozdílů
foto: Audi

Každá taková pružina váží 1,6 kg místo obvyklých 2,7 kg pro ocelové pružiny. Vynásobte to čtyřmi a máte ušetřených 4,4 kg. A vsadíme boty, že tohle není jediné místo, kde Audi u svého luxusního sedanu využívá nové materiály. Na trhu se má nové auto objevit už začátkem roku 2015.

Audi A7 nicméně nebude zdaleka prvním vozem, který pružiny z GFRP využije. K nalezení jsou mimo jiné i ve starších vozech Chevrolet Corvette.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily