Nová generace elektromobilu Renault Zoe se možná představí už letos

Jan Horčík - 16 Červenec 2018

Možná už na letošním autosalonu v Paříži během října se představí nová generace druhého nejprodávanějšího evropského elektromobilu Renault Zoe Z.E.auto elektromobil Renault Zoe

Aktuálně se Renault Zoe prodává se 41kWh baterií a normovaným dojezdem až 400 km NEDC. Od nové verze se neočekává ihned větší baterie, ale spíš větší rozměry, rychlonabíjení a celkové dotažení elektrického pohonu.
foto: Renault

Podle informací magazínu InsideEVs.com se Renault chystá dvojnásobit výrobu elektromobilů Zoe v továrně ve Flins na 440 kusů denně. Prý už od letošního září. To si přímo říká o novou generaci.

První generace elektromobilu Renault Zoe šla na trh v letech 2012-2013. Zoe si dlouho držel pozici nejprodávanějšího elektromobilu v Evropě, zejména díky odbytu doma ve Francii, ale i Německu a dalších zemích.

Aktuálně ho ale předběhl Nissan díky novému Leafu. Na konci května to v Evropě bylo docela těsně 14 600 ku 13 565. Na první pozici by mohla Renaultu pomoci právě nová generace Zoe.

Spekuluje se, že nová, druhá generace elektromobilu Renault Zoe bude rozměrově větší (aktuální rozměry délka 4084 mm, šířka 1730 mm, výška 1562 mm, rozvor 2588 mm). Baterie a elektromotor ale mají, alespoň zpočátku, zůstat stejné (41 kWh/80 kW).

Horkou novinkou druhé generace Zoe má být ovšem rychlonabíjení standardem CCS Combo. Prozatím je možné pouze AC nabíjení max. 43 kW. Spekuluje se, že druhá generace Zoe by mohla jít na trh možná už příští rok. První generace se přitom v Česku začala prodávat teprve před pěti týdny.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda, že kdyby Renaul vyráběl kdovíjaký technícký skvost, tak pro mě je kvůli těm dvěma píčám vepředu a vzadu úplně mimmo jakékoli úvahy.

Obrázek uživatele Kuk

Tak si tam dej ružovýho pinďoura když ti to tak vadí :D
Tady si můžeš vybrat :)))
https://goo.gl/tS781e

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

To není problém sundat a nalepit si tam třeba AlfaRomeo.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD.

Firmy jiz nakoupily 3,9% všech bitcoinů které kdy budou existovat. https://bitcointreasuries.org/

No pokud tohle je nejzasadnejsi rozhodovaci argument, tak se obavam, ze problem nebude na strane automobilky...

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

+1 :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně naopak, navýšení výroby v září ukazuje, že příští generace přijde nejdřív za rok, a v době přechodu se výroba bude muset na nějakou dobu zase snižovat.

Je to pidi. Sorry.

Jo. A je skoda, ze to auto vypada, jako kapybara.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to nepomůže, ty zadní dveře jsou prostě malý ;) zlatý LEAF :))

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/a2012-renault-zoe/


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live