Nová CNG plnicí stanice ve Zlíně

redakce - 29 Květen 2014

V České republice dnes funguje již 53 veřejných plnicích stanic na stlačený zemní plyn (CNG) a jejich počet se neustále zvyšuje. Dnes otevřela společnost E.ON stanici CNG ve Zlíně – na čerpací stanici zlínského MAKRA – Třída 3. května, č.p. 119. CNG stanice E.ON ve Zlíně

Nová plnící (stlačený zemní plyn) stanice ve Zlíně, kterou provozuje spol. E.ON
foto: E.ON

Nová plnící stanice na zemní plyn společnosti E.ON ve Zlíně nabídne klasický zákaznický standard jako při tankování benzinu či nafty a bude otevřena jak pro osobní, tak pro nákladní vozy (koncovka NGV1) a umožňuje i platbu kartou CCS.
 
„V roce 2007 jezdilo ve světě 5,3 milionu CNG vozidel, v roce 2010 pak 11 milionů a na konci roku 2014 už 20 milionů CNG vozidel, to je dvojnásobný nárůst každé tři až 4 roky. Podobný skokový nárůst je nyní i u nás a tomu se nyní chystáme rychle přizpůsobit počet plnicích stanic,“ říká Jiří Šimek, místopředseda Rady Českého plynárenského svazu (ČPS).

„Lavinu zájmu o CNG spustilo i uvedení nového vozu Škoda Octavia G-TEC s pohonem na CNG, ale rozvoj CNG tlačí také poptávka po ekologických vozech a plnění přísných emisních limitů,“ uvádí Jan Ruml, výkonný ředitel ČPS.

Na stlačený zemní plyn (CNG) u nás jezdí už více než 7000 vozů, což je o dva tisíce více než před rokem. Např. Škoda Auto prodala od roku 2012 celkem 1900 vozů na zemní plyn, z toho 1300 jen v loňském roce. To je 0,14 % z celkového loňského prodeje.

Škoda Octavia G-TEC (CNG) se začne prodávat na začátku června a společnost počítá s tím, že letos by se jich mělo prodat asi 500. V příštím roce očekávají prodej asi 1000 vozů vozu Octavia G-TEC (CNG).

Spotřeba stlačeného zemního plynu pro automobily se loni v Česku zvýšila meziročně o 44 % na zhruba 22 milionů metrů krychlových. Za posledních pět let se tedy ztrojnásobila.

Zlín - čerpací stanice zlínského MAKRA – Třída 3. května, č.p. 119

Provozovatel: E.ON 
Otevírací doba: 6:00 – 22:00

Platební způsoby: CNG CardCentrum, bankovní karty, CCS karta
Cena CNG: 26,50 Kč/kg 

GPS souřadnice: 49°12'13.571"N, 17°33'47.871"E

Přesné umístění všech CNG stanic v ČR najdete na naší mapě. Pravidelné novinky najdete na www.facebook.com/cngfans

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily