Nissan zahájil výstavbu nového závodu na výrobu baterií

Ivo Hradil - 15 Únor 2011

V souladu se svými dlouhodobými plány zahájila japonská automobilka výstavbu nového závodu v městě Cacia v . Továrna bude po svém dokončení vyrábět moderní lithium-iontové akumulátory určené pro evropské elektromobily produkované aliancí Renault-Nissan. elektromobily Nissan továrna na výrobu baterií Portugalsko

Do výstavby nového závodu v Portugalsku hodlá Nissan investovat 156 miliónů eur a má se rozkládat na ploše 30 450 m2. Ostrý provoz závodu, který pojme přibližně 200 zaměstnanců, se rozběhne v prosinci roku 2012 s plánovanou kapacitou 50 000 kusů ročně.

Pečlivě vybrané místo výstavby se nachází 244 km severně od Lisabonu. Bylo zvoleno pro snadný přístup k silniční, , námořní či .

„Závod Cacia bude jedním ze tří zařízení v Evropě, které bude dodávat baterie vozidlům vyrobeným naší aliancí s . Tyto tři závody nám po Evropě umožní zavádění elektrických vozidel v nebývalém rozsahu, čímž se svět zase o krůček přiblíží k bezemisní budoucnosti,“ řekl operační šéf Nissanu Toshiyuki Shiga při příležitosti položení základního kamene.

Už loni v dubnu začal Nissan s výstavbou podobného závodu v Sunderlandu ve . Ten má začít produkovat akumulátory na začátku roku 2012 s roční kapacitou 60 000 kusů.

Ani spojenec Renault však nezůstává pozadu a buduje továrnu ve Flins v rodné , schopnou vychrlit až 100 000 kusů akumulátorů ročně.

Aliance nyní urputně pracuje na budování pozice světového lídra v oblasti bezemisní dopravy. Součástí tohoto snažení je i uzavírání partnerství s vládami různých zemí, městy nebo firmami, kterých je k dnešnímu dni více než 90 a jež jsou nezbytné pro vytvoření infrastruktury nutné pro úspěšné přijetí .

Například v , které se stalo prvním partnerem japonsko-francouzské aliance v Evropě, je intenzivně budována rozsáhlá síť . Těch má být do konce roku v provozu 1 350 včetně 50 rychlonabíjecích.

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol