Nissan vyřešil čekání ve frontě: vystojí ji za vás robotické křeslo

redakce - 03 Říjen 2016

Japonská automobilka Nissan od minulého měsíce nabízí asistenční systém autonomního/robotické řízená ProPilot. A pro jeho popularizaci se nebojí vykročit originálním směrem.auto robotické křeslo Nissan ProPilot

Křeslo ProPILOT je pojmenované po hlavní technologii, kterou Nissan využívá pro automomní jízdu. Křeslo snímá polohu předchozího křesla ve frontě a automaticky se posouvá, aby od něj udrželo stejnou vzdálenost.
foto: Nissan

Nissan odhalil nejnovější z řady inovací, kterými chce svým zákazníkům zpříjemnit život a současně do něj vnést i svoji vizi Inteligentní mobility.

Nově vyvinuté křeslo ProPILOT navazuje na letošní úspěch Inteligentního parkovacího kancelářského křesla. Jeho úkolem je vystát frontu namísto sedící osoby a ušetřit ji tak nepříjemností, k jakým ve frontách dochází.

Křesla se pohybují po stanovené dráze. Funguje to velice podobně, jako verze systému ProPILOT určená pro vozidla (od srpna je v Japonsku k dispozici u modelu Serena). Ta udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu a zajišťuje, aby vůz jel stále uprostřed jízdního pruhu.

ProPILOT je prvním systémem svého druhu, který kdy japonská automobilka vyvinula. Nabízí kombinaci řízení, akcelerace i brzdění v plně automatickém režimu a potvrzuje tak přední pozici, kterou v odvětví Nissan ohledně implementace autonomních technologií do vozidel zaujímá.

Nissan se postará i o důkladné praktické testování křesla ProPILOT v každodenním životě. Až do 27. prosince může o dodávku křesel zažádat každá restaurace v Japonsku, a to prostřednictvím tweetu.

Křesla do vybraných restaurací dodá Nissan v roce 2017. Mezitím (od 29. září do 2. října) bude provozní ukázka zahrnující šestici křesel sídlit ve veřejné galerii globálního ústředí společnosti Nissan v Jokohamě. Návštěvníci budou mít možnost si křesla prohlédnout i vyzkoušet, jak se ve frontě chovají.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Jejich předešlej viral se samoparkovacíma židlema? :)

https://www.youtube.com/watch?v=O1D07dTILH0

V podstatě jenom vezmou již hotovej pohon z průmyslový automatizace - viz třeba zdravící vozek z exkurze v Gigafabrice - šoupnou to na židli, trochu přeprogramujou stádní pohyby a lidi maj zase na co čumět :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Idioti. Potom pride dalsia verzia kresla ktora bude vozit ludi vsade po budove aj na zachod a do jedalne na obed a podobne. A povedia tomu pokrok. Ale degradacia to je. Naozaj chceme aby ludstvo takto zosprostelo?

Mam nohy tak ich budem co najviac pouzivat a take pi..budem bojkotovat. Okremtoho v cakarni po dlhom sedeni je radost si presadnut alebo sa postavit.

Naozaj si vecsina ludi praje skoncit ako v Wall-E??? Aby ti a vrcholoch pyramidy nam vsetkym diktovali co je trend a co je pre ludi dobre? Ak nie, tak je nacase zacat s tym daco robit ludia... nezerte pasivne tieto kraviny, bojkotujte takyto "pokrok" a vyrobky, rebelujte burte sa, robte osvetu. Inak nas toto pseudo kapitalisticko - socialisticke pyramidove zriadenie privedie k totalnej zahube....

Obrázek uživatele Kuk

Nissan tim jenom naznačuje, že existuje a ty ses na to chytil a spolks to i s navijákem :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zkuste to brát trochu s nadhledem. Tohle je prostě vtípek od jejich inženýrů, který má ukazovat jejich um a důvtip. Asi jako kdysi představený pick-up verze BMW M.
Musíte život brát trochu s vtipem, jinak se zblázníte... :-)

Obrázek uživatele Kuk

To se bude Tesle náramně hodit až zase budou brát rezervace na novej model :D
Díky Nissane! :D

Ve Venezuele, na Kubě a v Severní Koreii se potom jen zapráší :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Naznačuje tím Nissan, že nás čekají ještě větší a častější fronty jak dnes? Možná by to chtělo myšlenku, jak fronty z života běžných lidí spíš odstranit... :-)

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Moje řeč. Dnešní technologie umožňují fronty úplně zrušit. Online registrace, vyvolávací systémy se sledováním na mobilu atd.
Tady ovšem evidentně nejde o skutečné použití křesel, ale o reklamu.

Obrázek uživatele Josef

Zajímavé. Ani ne tak ta křesla, jako spíš to autonomní řízení.

Removed...


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.