Nissan vybuduje centrum pro auta s nulovými emisemi

Jan Horčík - 29 Březen 2012

Společnost Nissan oznámila, že podepsala memorandum porozumění se vzdělávacím institutem Gateshead College. Jeho cílem je vývoj špičkového výzkumného centra pro automobily s nulovými emisemi v severovýchodní Anglii. auto elektromobil Nissan výzkumné školící centrum Anglie

Nissan chce v celé Evropě vytvořit hustou síť rychlodobíjecích stanic. Má mu k tomu pomoct i nové partnerství se vzdělávacím institutem Gateshead College v Anglii.
foto: Nissan

Nové centrum bude plnit funkci obchodní „inkubátoru” pro elektromobilový průmysl, vytvoří v regionu pracovní příležitosti a povede k rozvoji znalostí a technologie. Výzkum a vývoj se zpočátku zaměří na dobíjecí infrastrukturu a druhotné využití baterií.

Se vzdělávacím institutem Gateshead College udržuje Nissan dlouholetou spolupráci v oblasti školení a rozvoje personálu pro výrobní závod v Sunderlandu, který nyní překonává všechny rekordy.

Tyto dvě organizace rovněž spolupracovaly na vybudování Dovednostní Akademie pro udržitelnou výrobu a inovace institutu Gateshead College, který si v sunderlandském závodě Nissan rovněž pronajímá dráhu určenou k testování výkonu automobilů s nulovými emisemi uhlíku pro nízkoemisní automobilový průmysl.

Centrum bude rovněž základnou pro výrobu špičkové rychlodobíjecí technologie Nissan, která umožňuje dobít elektromobily kompatibilní se systémem ChadeMo na 80 % kapacity za pouhých 30 minut. Tento krok následuje poté, co došlo k uzavření dohody s výrobcem dobíjecích stanic, společností DBT. V rámci této spolupráce je v centru plánováno vybudování nového výrobního zařízení, které vyprodukuje až 1 000 kusů ročně na evropský trh.

Cílem je po celé Evropě vytvořit síť rychlodobíjecích stanic, která bude do konce roku 2015 zahrnovat tisíce plně funkčních zařízení.

Centrum se také bude zabývat možnostmi, jak nejlépe druhotně využít lithium-iontové baterie, které se dříve montovaly do elektromobilů Nissan. Kromě výzkumu aplikací se špičkové centrum pro automobily s nulovými emisemi zaměří na možná řešení, jak ukládat energii produkovanou z obnovitelných zdrojů.

Základním účelem centra bude rozvoj schopností a vytvoření pracovních pozic a míst pro stážisty, které navážou na dosavadní úspěchy institutu Gateshead College v zajištění proškoleného personálu pro výrobce v tomto novém sektoru. Všechny tyto aktivity mají za cíl udržet přední pozici společnosti Nissan a institutu Gateshead College v oblasti elektromobilového průmyslu.

Etienne Henry, viceprezident produktové strategie a plánování v Nissan International SA a vedoucí obchodní jednotky bezemisní dopravy, poznamenal: „Tento projekt pomůže automobilce Nissan prozkoumat jedinečné možnosti, které nabízí náš obchod s elektromobily v souvislosti s infrastrukturou dobíjecích stanic a druhotným využitím baterií. … Až se na začátku roku 2013 přesune výroba vozu Nissan LEAF do Sunderlandu, stane se severovýchod Anglie evropským epicentrem odborných znalostí v oblasti elektromobilů.”

Alexandre Borgoltz, manažer rozvoje společnosti DBT, uvedl: Společnost DBT vnímá tento počin jako skvělou příležitost, jak zvýšit svou výrobní kapacitu, a bude to znamenat, že severovýchodní Anglie zajistí pro průmysl s elektromobily kompletní hodnotový řetězec: baterie, vozy a dobíjecí stanice.

DBT bude těžit z činností, které společnost Nissan provozuje ve Velké Británii. Navíc bude vyrábět v regionu, který se proslavil kvalitou svých zaměstnanců.”

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC Group

Newsletter