Nissan v Thajsku představil pickup na CNG

Jan Horčík - 02 Srpen 2013

Včera jsme psali o pickupu Ford F-150 na CNG, dnes tu máme podobné info od japonské automobilky Nissan. V Thajsku se aktuálně představil pickup Nissan Navara taktéž s pohonem na stlačený zemní plyn.auto Nissan Navara pickup na CNG

Nissan Navara, užitečný pickup, nově s pohonem na CNG
foto: Nissan

Nový Nissan Navara pohání motor QR25DE o výkonu 154 koní s max. toč. momentem 242 Nm. Inženýři se při vývoji nového způsobu pohonu zaměřili na maximální efektivitu a minimalizaci hlučnosti.

Nádrž na 140l zemního plynu je umístěna na zadní přepravní ploše. Provozní náklady by tak díky pohonu na CNG měly pro pickup Navara klesnout zhruba o dvě třetiny proti klasickému benzinovému motoru.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechytrý komentář
Prostě lidi pick-up chtějí a budou ho kupovat. Pokud bude možnost koupit ho ekologičtější, fajn. Poznámka o zmenšování aut je stalinistická. Kdo chce, ať jezdí v malých krabičkách, kdo chce pick-up, ať mu slouží

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pickup fajn ale nechapu kcemu mi bude kdyz ma bomby tam co potrebuju dat naklad ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máte částečnou pravdu. Ale není to pouze o ekologičnu. Pic-up je především užitkovým a teprve dlouho po tom outdoorovím vozidlem podobně jako jistě čtyřkolky nebyly původně určené pouze k ničení přírody snobáky jež musí ukazovat, že na to mají. Nevím jaký podíl firemních vozidel v ČR se podílí na provozu na CNG,LPG nebo elektro. Pro větší rozšíření a uplatnění pick-upů bude stále rozhodným živnostenský sektor. V době, kdy většina vzdělanců si stěžuje a není schopno se vymanit z průměrných platů si Pick-upy za vice jak melouna bude pořizovat jen zlomek občanů, většina dá přednost repre Superbům nebo Mercedesů SLE. Ale to platí všude na Světě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

U nás to o rozšíření pick-upů částečně platí. Ale v USA určitě ne. Viz dlouhodobě nejprodávanější auto Ford F 150 atd. Takže když by se pohon na CNG u těchto vozidel, v drtivé většině s dokonale čistou korbou neznající zatížení jinak než nákupem ve Wall-Martu, rozšířil, ono by to pár ušetřených barelů ropy bylo :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mali by ho ponúknuť Kataru. Namontujú naň ťažký guľomet a budú vrahom z FSA dodávať okrem munície aj zemný plyn ktorého je Katar veľkým vývozcom. Možno ho zanedlho uvidíme na videách zo Sýrie :)

Ale vážne. Načo sa snažia robiť ekologickými autá ktorých samotná výroba vzhľadom na ich hmotnosť je neekologická? Autá je v prvom rade nutné zmenšiť a nie vymýšlať "ekologické" 150 koňové motory aby boli schopné rozhýbať takmer trojtonové kolosy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Se koukni kolik váží Tesla Model S :)))).

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily