Nissan uvede 15 nových hybridů do roku 2016

Jan Horčík - 20 Prosinec 2012

V japonské Jokohamě aktuálně proběhla velká tiskovka automobilky Nissan. Ta tam odhalila své střednědobé a dlouhodobé plány. Zásadní překvapení: do roku 2016 uvede japonský výrobce na trh 15 hybridů.auto výroba elektromobilu Nissan Leaf Japonsko továrna

Výroba elektromobilu Nissan Leaf v japonské továrně

Hlavním řečníkem tiskovky byl Toshiyuki Shiga, provozní ředitel automobilky. Prezentoval tzv. “Nissan Green Program 2016″ jehož hlavním cílem je snížit emise, a to až o 90 % do roku 2050. To je ale příliš dlouhý časový horizont aby bylo možné něco skutečně plánovat.

Příjemné je, že Nissan si všímá jak snižování emisí při provozu vozidel, tak při jejich výrobě, dopravě, prodeji, a třeba i toho jak fungují jeho kanceláře. Cílem je zároveň minimalizovat využití vzácných kovů, což už se např. u nejnovějšího modelu elektromobilu Nissan Leaf daří.

Nový elektromotor využívá až o 40 % méně vzácného dysprosia než předchozí generace. Zcela zásadní zprávou jsou ale už zmíněné hybridy.

Hybridní auta byla až dosud něco, čemu se Nissan veskze vyhýbal anebo je dělal čistě “z povinnosti”. Jenže zklamání z prodejů elektromobilu Leaf je napříč automobilkou obrovské.

Pohled ke konkurenci: automobilce Toyota, která prodala už přes 4,6 milionu hybridů a brzy dosáhne 5 milionů, je skličující. Honda sice prodala teprve milion hybridů, ale i tak je to slušné číslo.

Uvést na trh 15 nových hybridů během následujících tří let, to je velký cíl. Ale velké cíle jsou třeba, jinak nelze dosáhnout velkých věcí. Držíme Nissanu palce a těšíme se na nové modely!

Mimochodem, Společnost Nissan dnes oznámila solidní výsledky v Evropě, podpořené silnými prodejními čísly za letošní rok na některých ze svých hlavních evropských trhů.

Společnost Nissan si v letošním roce rovněž dokázala udržet svůj tržní podíl. Jeho hodnota na konci listopadu 2012 činí 3,7 % a je tak srovnatelná se stejným obdobím loňského roku. Díky tomu se minulý měsíc podařilo prodat 48 581 vozů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Pro rok 2012 tedy zvítězila Toyota ;) Má stále Nissan pořadníky na Leafy?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Už dlouho ne. V současné době Nissan rozjíždí výrobu lokálně v USA a Británii pro americký a evropský trh. Nová generace auta bude představena pro USA na autosalonu v Detroitu. Očekává se nižší cena, vyšší dojezd a pochopitelně snadná dostupnost.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele honza.t

Takový malý jednoválcový agregát nastavený na optimální otáčky
který by vyráběl proud k prodloužení dojezdu a teplo kterým by vyhříval interier do našich podmínek ideální řešení.

http://www.nissanleaftour.com/cz/about.php


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?