Nissan spolupracuje s Microsoftem, v autech s vámi bude mluvit asistentka Cortana

redakce - 06 Leden 2017

Carlos Ghosn na veletrhu CES oznámil, že Aliance Renault-Nissan, které šéfuje, urychlí vývoj a implementaci pokročilých online technologií. Mezi ty patří i Microsoft Cortana, virtuální osobní asistent vozidla.auto Nissan Carlos Ghosn CES 2017

Carlos Ghosn představuje celou řadu inovací na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 v Las Vegas
foto: Nissan

Jelikož vozy Nissan budoucnosti budou mít k dispozici funkce jako analýza řeči (Cortana), budou řidiči ve vozidle moci využívat výhod pokročilého rozpoznání hlasu a intuitivního rozhraní člověk-stroj (HMI).

Virtuální osobní asistent jako Cortana bude dále umět například nastavit vůz dle uloženého profilu řidiče. Bude dokonce umět rozlišit preference různých řidičů sdíleného vozidla.

Aliance Renault-Nissan bude průběžně vyvíjet a uvádět na trh nové online služby a aplikace, které lidem usnadní trvalé připojení k pracovním, zábavním a sociálním sítím a nabídne služby zaměřené na vozidlo, které zjednoduší a rozšíří péči o vozidlo prostřednictvím informací o využívání vozu, vzdáleného přístupu, vzdálené diagnostiky a preventivní údržby.

V září roku 2016 Aliance Renault-Nissan a společnost Microsoft podepsaly smlouvu o víceleté globální spolupráci v oblasti konektivity vozidel a připojených služeb. Společnosti budou pracovat na společné vizi ohledně připojených vozidel a na tom, jak do řízení vnést více intuice, inteligence i zábavy.

Společnosti budou spolupracovat také na vývoji příští generace připojených služeb a služeb pro mobilitu. Tyto služby naleznou využití ve vozidlech s platformou Microsoft Connected Vehicle, která vychází z platformy Azure, Office 365, Cortana a dalších inteligentních cloudových služeb společnosti Microsoft.

Partnerství umožní Alianci Renault-Nissan vyvinout jediné celosvětové řešení, díky kterému budou moci připojených služeb a služeb pro mobilitu využívat zákazníci každé značky Aliance.

Platforma Microsoft Azure

Příští generace připojených služeb pro vozidla bude fungovat na platformě Microsoft Connected Vehicle, která vychází z platformy Microsoft Azure, jednoho z inteligentních cloudových řešení společnosti. Tyto služby zlepší zážitek zákazníka díky dokonalejší navigaci, prediktivní údržbě a službám zaměřeným na vozidlo, vzdálenému monitorování prvků vozu, externím mobilním službám a bezdrátovým aktualizacím.

Aliance Renault-Nissan zvolila platformu Azure částečně kvůli jejímu zabezpečení korporátní úrovně a velkému důrazu, jaký společnost Microsoft klade na kompatibilitu. Platforma Azure navíc podporuje více operačních systémů, programovacích jazyků a nástrojů. Alianci Renault-Nissan to poskytuje flexibilitu a možnost vybudovat svou společnou platformu k zavádění služeb pro obě značky aliance.

Nová technologie Bose Sound Management

Dnešní řidiči čelí různým rozptýlení, což vede k tisícům zranění a úmrtí ročně. S cílem přispět k bezpečnému a příjemnému zážitku z jízdy, představil Nissan na veletrhu CES novou technologii pro správu zvuku vyvinutou společností Bose, která přináší řád do stále se rozšiřujícího ne-zábavního audio obsahu uvnitř kabiny vozidla. Tento systém zvyšuej přehled o situaci pro řidiče a pomáhá zlepšit celkovou bezpečnost na silnici.

Nová technologie pro správu zvuku Bose pomůže řidičům lépe zpracovávat a reagovat na zvyšující se množství zvukových informací, které produkují dnešní a budoucí automobily, jako například bezpečnostní výzvy, navigační pokyny, výstrahy systému vozidla, Bluetooth telefonní hovory a text-to -speech zprávy.

Nová technologie Bose využívá reproduktory UltraNearfield v hlavové opěrce a Bose patentované algoritmy na umisťování ne-zábavních signálů ve virtuálním prostoru kolem řidiče, kde to intuitivně dává největší smysl.

Signál o změně směru jízdy doleva bude slyšet v levém uchu řidiče. Telefonní hovor Bluetooth bude v první řadě slyšet osoba přijímající volání a bude tak méně rušit ostatní cestující. Řidiči si mohou přizpůsobit některé zvuky a signály.

tisková zpráva
 
Obrázek uživatele Michelin

Alt+F4

---

To Tesla dává křídla. 17tis.km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To bude neco jako hvezda smrti s asistentem Darth Vaderem.

Km vstoupí Mikrosoft tam to umírá. Modrá obražofka smrti.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá
Leave the oil in the soil and the coal in the hole.

Aby byla nějaká změna tak prý bude zelená :-)

Nebude.
Ta je jenom u testovacích verzi pro insajdry. To sou akorát médiální klikbajty a články alá Blesk plesk.

"Podle dostupných zpráv však v principu nemá jít o velkou novinku. Zelená obrazovka smrti se totiž bude používat v testovacích vydáních Windows 10 pro insidery jako náhrada za klasickou modrou obrazovku smrti. Ta má být nadále dostupná ve finálních vydáních Windows 10."

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/40/99/4b/40994b21bef71aa9ba5af447ea199e05.jpg

btw. Smrt je opravdu modrá.
http://zoom.iprima.cz/clanky/vedci-poprve-vyfotili-smrt-je-blede-modra

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá
Leave the oil in the soil and the coal in the hole.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kortana je pěkná pipipi protože stále neumí česky!! Ksakru co tam v tom skleníkovým doupěti práglu se služebníma jaguárama za ty roky dělaj?? A na 3směny šádevole a bude ;)))))

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily