Nissan Qashqai N-Tec - spotřeba od 3,8 l/100 km

redakce - 04 Září 2014

Druhá generace Nissanu Qashqai se u zákazníků těší velké oblibě a od září bude k dispozici ve speciální verzi N-Tec, bohatě vybavené pokročilými technologickými řešeními. Například systémem NissanConnect, panoramatickým kamerovým parkovacím systémem AVM, inteligentním klíčem a bezpečnostní výbavou Safety Pack.auto Nissan Nissan Qashqai N-Tec

Nový Nissan Qashqai N-Tec
foto: Nissan

TISKOVÁ ZPRÁVA

Verze N-Tec bude zpočátku k dispozici s benzínovým motorem 1,2 DIG-T 115 koní s manuální převodovkou a automatickou převodovkou XTRONIC a dieselovým motorem 1.5 dCi 110 koní s manuální převodovkou. Dieselový motor se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi z hlediska ekonomiky provozu, se spotřebou paliva v kombinovaném cyklu pouhých 3,8 l/100 km a emisemi CO2 jen 99 g/km.

Qashqai N-Tec si zachovává všechny výhody stávajícího modelu, avšak oproti verzi Acenta, ze které vznikl, nabízí nesrovnatelně více. Standardní výbavou verze N-Tec je mimo jiné NissanConnect - integrovaný navigační systém se 7" barevným dotykovým displejem - a bezpečnostní výbava Safety Pack, která zahrnuje systém pro rozpoznávání dopravních značek, upozornění na vybočení z jízdního pruhu, automatické nouzové brzdění, automatické přepínaní světel, přední a zadní parkovací senzory a zrcátko s automatickým stmíváním.

To však nejsou všechny výhody speciální verze N-Tec, protože standardně obsahuje i některé prvky, které nejsou dostupné ve verzi Acenta ani za příplatek. Jedním z nich je panoramatický kamerový systém AVM, který je skvělým pomocníkem při parkování a manévrování. Inteligentní klíč se startovacím tlačítkem zase poskytuje velké pohodlí při otevírání, zavírání a startování vozidla. Qashqai N-Tec je také vybaven tónovanými zadními okny.

Unikátním designovým prvkem Nissanu Qashqai N-Tec jsou dvoubarevné, 18" hliníkové ráfky, které nejsou k dispozici v žádné jiné verzi tohoto modelu.

Za příplatek je nabízena Sada N-Tec obsahující panoramatickou prosklenou střechu s elektricky ovládanou clonou, černé čalounění stropu a stříbrné střešní ližiny.

Qashqai N-Tec se bude vyrábět, spolu s dalšími verzemi modelu v britském závodě Nissanu v Sunderlandu. Vůz bude k dispozici na dealerstvích Nissan od září. Cena nejlevnější verze 1,2 DIG-T 115 koní s manuální převodovkou je 554 900 Kč.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mám ho v 1,5 Dci a žere mi 4,4 l/100 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jinak jste spokojen??Jízdní vlastnosti atd??Celkový dojem 1.5 na vás??Mám o stejný vůz zájem.děkuji

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chtěl bych vidět tu spotřebu, hezky bych na nich vymáhal rozdíl z ceny proti skutečnosti za projetý a zaplacený benzín, tenhle turbo motor bude mít v lepším případě 6l/100km...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Suhlasim..6 litrov real :)
V litriku paliva je cca 11kWh energie..z 3,8 litra cca 40kwh..lenze ucinnost dizla je kolko? 35-40%?..nech 40% a za 16kWh ta krabica jazdit nebude, takze z lahkou nohou v lete 5 a v zime 6 :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station