Nissan představil sedmimístný elektromobil e-NV200

Jan Horčík - 15 Červen 2015

Ještě donedávna byl elektromobil Tesla Model S jediným sedmimístným elektromobilem na trhu. Ale i u našeho testu Nissan e-NV200 jste si bezesporu říkali: 'Proč tohle auto nemá třetí řadu sedadel?'. Teď už má.auto elektromobily Nissan e-NV200 elektrická dodávka sedmimístná

Sedmimístná verze elektrické dodávky Nissan e-NV200 bude k dostání od července 2015
foto: Nissan

Nissan představil sedmimístnou verzi elektrické dodávky Nissan e-NV200 právě před týdnem. Do prodeje půjde během července letošního roku. Půjde o světově první skutečně sedmimístné MPV.

Tesla Model S je totiž sedmimístná pouze "napůl", když na zadní otočené sedačky v kufru lze posadit pouze děti. Kromě sedmimístné verze elektromobilu Nissan e-NV200 se u tohoto vozu konečně dočkáme také plně vybavené verze Evalia.

Sedmimístná verze začíná v Británii na ceně £19 895 (v přepočtu 751 000 Kč, ovšem zahrnuta je i vládní dotace £5000) pokud si pronajmete baterii, případně za cenu £23 400 (884 000 Kč) pokud si auto koupíte "komplet".

Auto bylo uvedeno na trh minulý rok a podle Nissanu je poptávka obrovská. Ostatně, i sedmimístná verze je odpovědí na poptávku zákazníků. Vůz využívá stejného typu elektrického pohonu jako nejprodávanější elektromobil na světě, Nissan Leaf.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Aas

Ach to je zase len na smiech.
A kde si tych sedem cestujucich odlozi kabelky? Ci to bude len pre muzov, co vsetko potrebne nosia po vreckach?
Radsej si pockame na Model X. Ten ma Ten ma aj kufor.

Na fotce je tam těch kufrů v kufru celkem dost. V Tesle vám při vyklopení zadních sedaček zbude pouze relativně malý přední kufr a taky je to za třetinu její ceny. Spíš by to chtělo tak alespoň 50kWh akumulátor.

Obrázek uživatele Aas

Na to aka je to krabica, je tam tych kufrov celkom malo.

Obrázek uživatele Radovan

Přesně tak jak píšete, větší baterka by se hodila. Mezi zadními koly a směrem k zadnímu nárazníku je místa dole v eNV200 dost.
Průběžně dobíjet při stání a čekání se sice dá dost rychle (nabíječka palubní je 6,6 kW nebo se dá použít rychlonabíječka 50 kW), ale to opravdu znamená na taková místa zajíždět a chvíli na nich trávit, když bude denní nájezd v tak vysokém zatížení nad 100 km.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 59 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 20 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů CircontrolŘízení stanic pro elektromobily

Newsletter