Nissan představil nové solární pouliční lampy čerpající energii z recyklovaných baterií

Jan Horčík - 26 Březen 2018

Nissan otevřel v městečku Namie novou továrnu na recyklaci použitých baterií ze svých elektromobilů. Využije je mimo jiné v pouličních lampách.auto pouliční solární lampa na baterii Nissan elektromobil Leaf

Bateriové články z recyklovaných baterií elektromobilů Nissan poslouží ve zcela nových aplikacích. Třeba bezdrátových pouličních lampách.
foto: Nissan

Unikátní bateriovou pouliční lampu představil aktuálně Nissan v městečku Namie. To bylo 11. března 2011 zničeno vlnou tsunami.

Aktuálně tam Nissan ve spolupráci s 4R Energy Corporation vybudoval novou továrnu na znovuzpracování vyřazených baterií ze svých elektromobilů.

Bateriové články z elektromobilů Nissan Leaf a Nissan e-NV200 využije Nissan právě například v nové pouliční lampě. Tu je díky nezávislosti na rozvodné síti možné umístit prakticky kdekoliv, jak vtipně zdůrazňuje i video Nissanu.

Nissan
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nissan 93% fosílijí ku 7% Leafů nuda soudruzi ;)

To je nuda čerpat z baterií energii, na Novinkách svítěj přímo těmi bateriemi, asi radioaktivními :-D
https://www.novinky.cz/auto/467155-nissan-pouzije-stare-akumulatory-jako-osvetleni.html

Obrázek uživatele M.Krupka

Bezdrátová pouliční lampa. Chtěl bych vědět jak bude u nás fungovat v době od listopadu do konce března. Slunce svítí minimálně. Ale jako nápad dobrý. Zkusím to realizovat u nás. :-)

Zdravím,
již víc než 3 roky používám kolem domu osvětelní (32LED) s malým solárním panelem (18x10cm). Panel napájí 2ks baterií (18650) a za celou dobu jsem ani jednou nemusel baterie externě dobíjet a ještě se mi nestalo že by světlo nesvítilo (párkrát jsem pozoroval trochu slabší intenzitu). Takže bych neměl moc obavu o bezproblémovou funkčnost, pokud se použije trošku větší panel s větší kapacitou baterie.

Obrázek uživatele Radovan

Nissan začal, Číňani dělají prakticky už léta. Stačí najít si pár videí o elektromobilu B.Y.D. 6 a na jednom z nich projíždí liduprázdnou krajinou po nové silnici s veřejným osvětlením - lampy s bateriemi a FV panely nahoře.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 67 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 25 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Funkční lampy se solárním panelem a baterií fungují od roku 2014 na cestě u Trojmezí CZ/PL/SK z Obce Jaworzynka na Polské straně. Světel je tam odhadem kolem 25ks

Obrázek uživatele Radovan

Paráda, díky za informaci. Škoda, že to není u nás rozšířeno více. Holt stavět vedení, trafa, budky, kopat rozvody a instalovat lampy spolu s ovládáním a údržbou je asi pro stavební lobby finančně zajímavější :-(

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 67 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 25 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

off

Kolik strávíme času v kolonách?
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/auto/dopravni-kolik-casu-stravime-v-kolonach_1803261308_rez

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Jak vkládat odkazy bez registrace. Stačí vložit mezeru www. link.com

No určite to nebude viac ako 24h/deň.

pravda, deň má naozaj IBA 24 hodín.
nesmieme zabudnúť na NOC.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na to je treba si privstat.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicBUS2BUSe-SalonKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilProdej pneu 100% online

Newsletter