Nissan: pětina našich prodejů v Evropě budou do roku 2020 elektromobily

Jan Horčík - 13 Červenec 2017

Nissan už 5. září odhalí novou generaci elektromobilu Nissan Leaf. Jeho úspěchem si je japonská automobilka tak jistá, že se nebojí pro Evropu věštit pětinu prodejů v elektromobilech do roku 2020.auto elektromobil Nissan IDS koncept autosalon Ženeva

Koncept Nissan IDS se představil už na autosalonech v Tokiu a Ženevě. Právě z něj má do značné míry vycházet nový Nissan Leaf.
foto: Nissan

Podle Reuters stojí za výrokem o pětině prodejů v elektromobilech do roku 2020 Gareth Dunsmore, šéf divize Elektrických aut evropského Nissanu.

Pro srovnání, v roce 2016 prodal Nissan v Evropě celkem 735 725 aut (pětina z toho je asi 147 000), globálně pak 5 556 241 aut.

V roce 2016 přitom pouze 23 000 z celkového globálního prodeje aut značky Nissan byly elektromobily (18 500 modelů Nissan Leaf, asi 4500 elektrických dodávek Nissan e-NV200).

Tvrzení o pětině prodejů jen v elektromobilech, byť i jen v Evropě, je tedy nanejvýš odvážné. I pokud budeme brát v potaz nečekaný úspěch nové generace Leafu a brzký příchod dalších dvou nových elektromobilů na trh, což už potvrdil nový šéf Nissanu Hiroto Saikawa.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tyto počty jsou nejen reálné ale skutečný prodej bude
pravděpodobně ještě mnohem vyšší.
A to díky novince, která si rychle našla nové zájemce v segmentu, který v tomto portfoliu na trhu doposud citelně chyběl.
Jedná se o půlené elektromobily . Půlený elektromobil s
nižší pořizovací cenou si zachoval vysokou kvalitu technologického zpracování i atraktivní design, jak bylo
vidět v nedávno zveřejněném článku . O skutečný rozruch se
však postarala jedna orginální návrhářská firma.
Ta ihned začala k půleným elektromobilům dodávat barevné pastelové ale také vícebarevné motivem zdobené pláštěnky.
Vysoce moderní pláštěnky jsou nabízené jak klasické
pro vytvoření deštového stínu pro celou jednu osobu, tak
také pláštěnky půlené , s poloviční účinnou plochou.
To co by se někdy mohlo zdát málo praktické nebo málo využitelné má jiná měřítka ve světě užitého umění. Půlený elektromobil s doplňky tak ukazuje, jak průmyslový design snadno může stát uměleckým artefaktem.Můžeme si tedy už jen přát, aby všechny tyto novinky byly brzy k vidění i na našich silnicích.

kdo s se mnou vsadi, ze ne?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Furt tady všichni vzdychají, jak elektromobily jsou to nejlepší.
Ale když Nissan řekne, že bude v Evropě prodávat za 3 roky 150 000 čistých elektrik ročně, tak naráz pochyby, že by se to dalo prodat.

Obrázek uživatele Kuk

Plány na další 5tiletku splníme! :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Martin67

Jestli ono to nebylo myšleno tak, že Nissan bude prodávat v Evropě pětinu ze všech prodaných elektromobilů.

Obrázek uživatele ePavel

Taky bych to tak mozna videl. A kdyz jim ani to nevyjde tak do toho pripocitaj renaulty s te jejich slavne aliance a budou se stejne placat po zadech...

---

http://ts.la/pavel4572
Od r. 2013 najeto 300.000 el. km.
http://wifi.sampro.cz/ev-charging~c144.html

Tak myslím, že by mohl zaútočit cenou, která třeba bude nižší než teď. Přece jen pětina prodejů celé značky v Evropě je hodně a toho dosáhne jen skvělou cenou.

---

Elektromobilista teoretik, který v EV nikdy nejel, ale je velký fanda. Pasivní dům s přípravou na wallbox s vyhrazným 7-11kW.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicveletrh e-SalonNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?