Nissan odkládá uvedení vylepšeného Leafu e-Plus kvůli Ghosnově skandálu

Jan Horčík - 27 Listopad 2018

Carlos Ghosn, dnes už bývalý šéf Nissanu, je v tokijském vězení. Akcie padly, projekty jsou odkládány. Mezi prvními vylepšený 60kWh Nissan Leaf e-Plus.auto elektromobily Nissan IDS Carlos Ghosn šéf Nissanu

Bývalý šéf automobilky Nissan Carlos Ghosn byl v Japonsku obviněn z finančních machinací.
foto: Nissan

Elektromobil Nissan Leaf e-Plus měl jít na trh zhruba rok po uvedení nové 40kWh verze Leafu a stát ne o moc víc.

Ghosn je považován za otce původního Nissanu Leaf z roku 2010. Jenže momentálně média žijí spíše Ghosnovou kauzou než produkty Nissanu, a tak chce japonská automobilka logicky vyčkat na klidnější období, aby se autu dostalo náležité pozornosti.

Nissan ale na druhou stranu nemůže příliš otálet. Konkurence je naostřená jako břitva a nový Nissan Leaf už zdaleka není tahounem trhu s elektromobily, jako tomu bylo dřív. Hyundai Kona Electric, Tesla Model 3, Chevrolet Bolt a další nováčci také chtějí do hry.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Se nám pěkne vybarvujou japončíci.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Takže dinosauři - rodilí Japonci - nemohou vyrábět po odchodu míšeného Brazilce své elektromobily. Zvláštní. A sračkomety mohou? V čem je rozdíl v takovém kolosu když ho vede Ferda nebo Jarda? Když instalatér soused po rvačce v hospodě skončí ve vazbě, tak mi nepřijde opravit kapající záchod. Ale aby se trojice automobilek zastavila kvůli vazbě ředitele? Co dělají malí žaponci špatně?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Ty největší rozptylujou svět vodíkem zatímco chrlej hybridy a ti menší viděj budoucnost ve spalováku.
https://www.roadandtrack.com/car-culture/a17171105/mazda-skyactiv-x-how-it-works/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ryba smrdí od hlavy. Komu dnešné očiernenie šefa Nissanu vyhovuje? Kto z toho má výhodu? Silne mi to prípomína predchádzajúcu osvedčenú taktiku očiernenie konkurenta Nemeckého VW. Nemecko = na zákláde kanclérskeho aktu dejure kolónia US. Koho konkurentom sú VW a Nissan? Nissan je z Japonska = defacto kolónia riadená US. Zostali Hyundai a Kia, ktoré sú z Koreje = defacto kolónia riadená US. Kto vie? Prehrievanie batérie 40kWh Leafu tu už je. Podľa mňa do pol-roka možno nejaká aférka čaká už aj na nich :-) A už zostala len Americká Tesla.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No já myslím že s evropským vysáváním Japlek orientujících se na export kdejakých vochcávek elektromobility je šmitec ;)))

ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/japonsko-zkousi-novy-zdroj-energie-tezi-zemni-plyn-ze-zmrzleho-metanu

PS: Samurajové ještě nevymřeli a drží rasuipůvod :)))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bolt, to ještě existuje? A co Kona, jak si vede v Excelu:).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

je to bída ...

insideevs.com/monthly-plug-in-sales-scorecard/

...když korejec dělá do vodíkový bomby ;)))

kcc-hho.webnode.cz/vodikomobil/hyundai-nexo/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hmmm, cekatele ceka cekani DAL a DAl a Dal a dal.
A tak asi objedname 1 e-trona namísto 2 e-Plusu.

To se naučili u VW, zdržovací taktika.
A dál půjdou ve stopách GM? Ukončí výrobu?

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chevrolet Bolt bych z oné trojce vynechal.Za tu dobu co se nabizí,tak žádný velký progres v prodejích nezaznamenává. Zřejmě není zájem ze strany automobilky. A nissane,kdo chvíly stál,už stojí opodál. Víz stávající Leaf a což potom ten,kterého odsouváte. Aspoň,že někdo Nissanu připomněl, že ,,nový Nissan Leaf už zdaleka není tahounem trhu s elektromobily".


e-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol