Nissan napájí své výzkumné centrum v Británii technologií vehicle-to-grid

redakce - 08 Listopad 2016

Nissan oznámil, že středisko pro výzkum a vývoj NTCE se sídlem ve Spojeném království, se stalo první organizační jednotkou v síti závodů Nissanu v Evropě, kde bude využita technologie V2G.auto elektromobily Nissan Leaf u nabíjecích stanic V2G - vehicle to grid, které pomáhají napájet středisko pro výzkum a vývoj Nissanu v Británii

Elektromobily Nissan Leaf u nabíjecích stanic typu V2G (vehicle to grid), které pomáhají napájet středisko pro výzkum a vývoj Nissanu v Británii.
foto: Nissan

  • Středisko pro výzkum a vývoj ve Spojeném království se stalo prvním subjektem Nissanu v Evropě, který používá technologii vehicle-to-grid (V2G).
  • Instalace v tomto středisku je součástí závazku společnosti Nissan zavádět technologii V2G a řešení pro ukládání energie ve všech významných závodech v Evropě.
  • Nissan uzavřel partnerství s energetickou firmou Enel pro vývoj a distribuci nabíjecích stanic V2G.

Ve středisku již bylo instalováno osm dobíjecích stanic vyvinutých Nissanem ve spolupráci s nadnárodním poskytovatelem energie, společností Enel, které budou k dispozici pro použití všemi zaměstnanci NTCE.

Nabíjecí stanice V2G pak s elektromobily Nissan vytvářejí inteligentní systém nakládání s energií umožňující kromě nabíjení vozů také předávat energii uloženou v baterii vozidla zpět do sítě a přispívat tím ke stabilizaci poptávky.

Jde o významný krok v naplňování plánu společnosti Nissan proměnit v Evropě svou vizi Inteligentní mobility ve skutečnost. Nasazení technologie V2G uvádí v život třetí pilíř vize Inteligentní mobility Nissanu, Inteligentní integraci, a je ukázkou toho, jak mohou bezemisní vozidla, jako jsou stoprocentní elektromobily Nissan Leaf a Nissan e-NV200 a technologie pro nakládání s energií spolupracovat a přispívat k větší čistotě a účinnosti energetické sítě.

Francisco Carranza, ředitel společnosti Nissan Europe pro energetické služby, k tomu uvedl: „Nissan byl vždy tím, kdo posouvá vývoj technologií elektromobilů kupředu, a tak jsme nadšeni, že můžeme našich zkušeností využít ke změně způsobu, jakým lidé energii využívají. Zapojením elektromobilů Nissan můžeme vytvářet společnost, která energii využívá udržitelným způsobem, s vysokou účinností, přičemž energie bude cenově dostupná. Může to zcela změnit pravidla hry a zlevnit energii pro každého.“

Tato zpráva přichází po srpnovém oznámení, že společnosti Nissan a Enel získaly prvního komerčního zákazníka pro technologii V2G v Evropě. Společnost Enel instalovala deset jednotek V2G v sídle dánského elektrorozvodného závodu Frederiksberg Forsyning. Jde o první firmu, která komerčně integruje a využívá jednotky V2G.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Zadarmo to urcite nikdo delat nebude. Nejdrive by mela byt zprovoznena smart-grid a urcena pravidla na proplaceni podpurnych sluzeb v siti. A v neposledni rade by Nissan a ostatni meli zverejnit cenik vymennych battery-packs. Bez techto ramcovych udaju V2G zustane mrtvy porod.
Pokud ERU bude navic uctovat pri nabijeni i vybijeni a tudiz dodavkach do site poplatky za uzivani site, tak to v CR nikdy nebude fungovat.

Je to skvělé, že se rozjel tento projekt, ale zajímavé to začne být, až budou takové instalace v desetitisících a více. Tj. až budou k dispozici alespoň zlomky/jednotky GWh kapacity. Baterie se musí vybíjet pomalu a jenom o malou hodnotu, řekněme tak 10%, tak aby se šetřila, a když přijdete k autu, chcete mít nabito a ne vybito. :-)

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No nevím jestli by si někdo chtěl dobrovolně ubírat cykly vlastní baterky v autě.

Závisí to režimu vybíjení. Pokud máte nabitou baterii, tak pokud si to dobře pamatuji, kolísání mezi 80-100% při malých proudech u Li-Ion baterií nemá na životnost prakticky žádný vliv. Píšu výše. Smysl to bude mít, až bude v síti připojený dostatečný počet vozů. Nebo jinak, až bude dostatečná hustota na plochu (zjednodušeně).

---

hariprasad

Obrázek uživatele ozana

Ke 100% ne, raději mezi 60 a 80%.
https://youtu.be/pxP0Cu00sZs

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Děkuji za upřesnění. :-)

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby existovala baterie s neomezenym cyklem nabijeni a vybijeni, tak asi jo. Ale ona ta baterie dle meho neexistuje.
Otazka zni, zda baterie neodejde driv vlivem stari, nez vlivem poctu cyklu.

Obrázek uživatele Josef

V2G je super věc, ale nejsem si jist, že bych k němu chtěl používat auto s 25 kWh baterií. Kdyby auto mělo 60 kWh, tak v pohodě.

Obrázek uživatele ozana

Nissan by měl nejprve ohlásit min. 30kWh akumulátor pro e-NV200 a pak si může hrát s V2G.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Těch 30 kWh pro e-NV200 je opravdu spodní možná hranice. Jinak auto je to super! Včera jsem s ním pojezdil asi 100 km včetně dálnice. Dojel jsem ke 4-kolíku na benzinu v Jihlavě, vytáhl skládací e-koloběžku Nitro, dojel do města na pracovní schůzku a za 1,5 hod (procenta se zvedla o 31% - pouze 20A) jsem se jel podívat na Vystrkov. Pěkné elektrické odpoledne!


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?